Uczniowie przyjdą do szkoły w niedzielę [PRIMA APRILIS]

REKLAMA

Alternatywna Inicjatywa Uczniowska, za pośrednictwem portali społecznościowych, zapowiedziała dzisiaj strajk młodzieży przeciwko planowanej reformie edukacji. W ten sposób uczniowie szkół różnego szczebla chcą przyłączyć się do protestu nauczycieli, swe wsparcie zadeklarowali także studenci wyższych uczelni.

Akcja będzie polegała na tym, że w niedzielę uczniowie stawią się w szkołach i zainicjują bez udziału swych nauczycieli zajęcia samokształcące. Alternatywna Inicjatywa Uczniowska apeluje o pozwolenie na otwarcie placówek oświaty i udostępnienie sal lekcyjnych, bo jak wynika z zebranych deklaracji, w proteście weźmie udział około 97% młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Studenci wyższych uczelni będą pomagać swym młodszym koleżankom i kolegom w zgłębianiu tajników wiedzy, zrozumieniu i utrwaleniu przerobionego materiału.

PowiązaneTematy

W Płocku na zakończenie protestu planuje się wspólny i jak zwykle spontaniczny piknik na schodkach Tumskiego Wzgórza, a my ze swej strony popieramy tę inicjatywę i życzymy pięknej, słonecznej pogody.