REKLAMA

TVP: Serial „Strażacy” w Płocku? Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła

REKLAMA

W marcu ogłoszono, że w Płocku zostanie zrealizowany serial „Strażacy”, nowy hit jesiennej ramówki TVP 1. Zorganizowano konferencję prasową, podczas której zapewniano, że w maju w naszym mieście padnie pierwszy klaps tej produkcji. Jak się jednak okazuje, decyzja o nakręceniu tego serialu jeszcze nie zapadła, a „Strażacy” z Płockiem w tle to tylko jedna z czterech propozycji.

Informacja o „Strażakach” wydawała się pewna. Podczas konferencji prasowej przedstawiciel firmy Aldentro, Zbigniew Badziak, zapewniał, że ma to być serial wysokobudżetowy, którego produkcję zlecono twórcom „Ojca Mateusza”. Wyjawiono nawet nazwisko reżysera – tę funkcję sprawować miał Maciej Dejczer („Oficer”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Oficer”). Serial „Strażacy” w założeniach miał stać się główną atrakcją jesiennej ramówki TVP1, której emisję zaplanowano na „prime time”, a więc moment najwyższej oglądalności kanału.

Najważniejszą informacją konferencji było zaś to, że serial w całości miałby zostać nakręcony w Płocku. To w naszym mieście powstać miało 13 odcinków pierwszego sezonu tej produkcji. Zdaniem Badziaka, ekipa filmowa była pod wrażeniem historii naszego miasta i plenerów, jakie oferuje. Filmowcy obiecali, że w nowym serialu TVP, Płock stanie się jego pełnoprawnym bohaterem, a scenariusz powstaje we współpracy z wydziałem promocji ratusza. W „Strażakach” miało nie zabraknąć wątków o Audioriverze, Reggaelandzie, Maratonie Dwóch Mostów czy Orlen Wiśle Płock. Serial TVP miał tym samym stać się idealnym sposobem na promocję miasta.

Tak przedstawione informacje nie dawały powodów do wątpliwości – wszystko zostało już ustalone, brakowało jedynie zgody rady miasta i miliona złotych z budżetu. Teraz okazuje się jednak, że „Strażacy” w Płocku stoją pod znakiem zapytania.Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, TVP nic nie wie o realizowanym w Płocku serialu. Taka propozycja padła, lecz jest to tylko jedna z opcji, którą Telewizja Polska rozważa. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym TVP, Jackiem Rakowieckim, który nie ukrywał zaskoczenia całą sytuacją. Rakowiecki tłumaczył, iż decyzja w sprawie realizacji „Strażaków” jeszcze nie zapadła, dlatego też nie wiadomo kiedy ruszą zdjęcia i czy będą one miały miejsce w Płocku.

Jacek Rakowiecki wyjawił też, że serial o strażakach realizowany w naszym mieście to jedna z czterech propozycji. Zdaniem rzecznika Telewizji Polskiej, żadna z nich nie jest faworyzowana, a wszystkie prezentują podobny, wysoki poziom. Nie wiadomo też jaka firma zajmie się produkcją serialu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miasta Płocka, który był ewidentnie zaskoczony tymi doniesieniami. Ratusz wstrzymał się od komentarza i poprosił o czas na ustalenie szczegółów. Tymczasem w naszej ankiecie ponad 50% osób twierdzi, że kręcenie w Płocku serialu to najlepsza promocja miasta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. Dominik says:

    Ładnie. Poszła promocja, fama w mieście, że Płock ma swój serial, a tu okazuje się, że lipa niezła wyszła z tego wszystkiego. Ciekawe jak się będzie Nowakowski teraz tłumaczyć heh

    • Petryk says:

      Jak już przeciął wstęgę to reszta się nie liczy. Teraz promocja SOHO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU