Turniej siatkówki w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

REKLAMA

We wtorek, 14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbył się turniej siatkarski dla dziewczyn klas trzecich i czwartych. Zawody zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W sumie wzięło w nich udział 30 drużyn.

W kategorii klas 3 i młodszych wystartowało 15 ekip, które zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Tę kategorię wiekową zdominowały drużyny gospodarzy, a do ósemki dotarły aż cztery reprezentacje SP 3, z czego trzy dotarły do półfinału. Ostatecznie najlepsze okazały się z pierwszego, piątego zespołu Szkoły Podstawowej nr 3 oraz pierwszy zespół SP 22.

PowiązaneTematy

W kategorii klas czwartych także wystartowało 15 drużyn, a system rozgrywek był taki sam jak u dziewcząt młodszych. Tu prym wiodły ekipy z SP 23 – do pierwszej ósemki awansowało aż pięć drużyn z tej placówki. Stawkę uzupełniły zespoły z SP 22, SP 3 i SP 11.

Rywalizacja czwartoklasistek stała na bardzo wysokim poziomie. Można było zaobserwować próby ataku taktycznego oraz bloku. Po emocjonujących pojedynkach wygrały dziewczęta z pierwszego zespołu SP 23 – drugie miejsce zajęły reprezentantki SP 22 i SP 3.

Po zakończeniu turnieju nastąpiła uroczystość wręczenia nagród, w którym wzięli udział Agnieszka Busz, p.o. Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP i Bożena Rulak – Dyrektor SP 3 w Płocku. Największą niespodzianką było jednak pojawienie się na sali Pawła Papke, byłego reprezentanta Polski w siatkówce.

Wszyscy obecni goście dokonali dekoracji uczestników. Każda zawodniczka otrzymała pluszową maskotkę, statuetkę, a zespoły z miejsc 1-4 puchary. Nagrodzone zostały także sędziny zawodów: Paulina Podolewska, Ola Kujawa, Ala Środa, Wiktorie Maciejewska i Lipińska, Kasia Lichocka, Łucja Kowalska, Karolina Zakobielska, Patrycja Rutkowska, Ola Kędzierska, Natalia Bulasińska, Julia Bratuszewska oraz Ola Barankiewicz uczennice klas 5 i 6, które na co dzień trenują siatkówkę i reprezentują szkołę w rozgrywkach trójek i czwórek siatkarskich.

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości Paweł Papke spotkał się ze sportowcami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. Były reprezentant odpowiadał na pytania dzieci i zachęcał do dalszego rozwoju sportowego. Zalecił jednak, żeby nie zapominać o nauce oraz umiarze w obciążeniach treningowych.