REKLAMA

TSA, Hunter i Ghetto zagrają na dachu

REKLAMA

Już 26 kwietnia na ostatnim poziomie parkingu Galerii Handlowej Mosty odbędzie się finał drugiej edycji Alterstacji. Na dachu wystąpi TSA, Hunter i Ghetto.

Zakończenie Alterstacji, cyklu imprez muzycznych, po raz drugi odbędzie się na dachu Galerii Handlowej Mosty. W pierwszej edycji finału, 13 kwietnia 2012 roku, zagrały dwa zespoły – L-stadt i KSU. Wówczas bawiło się 500 osób. Teraz organizatorzy liczą na więcej. Na 5 poziomie zagrają bowiem starzy „wyżeracze” – TSA i Hunter – oraz młodzi muzycy z Getta i płocki KZR.

fot. Leszek Adam Nowak/ tsa.com.pl
fot. Leszek Adam Nowak/ tsa.com.pl

TSA zaliczany jest do prekursorów heavy metalu w Polsce. Zespół powstał w 1979 roku i czerpał swe inspiracje z dokonań muzycznych grupy AC/DC i wczesnego Led Zeppelin. To słychać w piosenkach grupy. Nagrania TSA, w latach 80. XX w. cieszyły się ogromną popularnością w Polsce, sprzedając się w kilkusettysięcznych nakładach.  Zespół zawiesił swą działalność na początku lat 90. XX wieku, aby powrócić 5 maja 2001 roku. Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół TSA wystąpił na ponad 130 koncertach w kraju, a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

fot. hunter.art.pl
fot. hunter.art.pl

Hunter to połączenie trashu i heavy-iego metalu najwyższego sortu. Grupa powstała w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. W 1991 roku Hunter otrzymał po raz pierwszy propozycję koncertu w Niemczech. Od tego momentu zespół co najmniej raz w roku wyjeżdża na koncerty lub mini trasy za Odrę. Do 2011 roku grupa wydała cztery, odmienne stylistycznie, albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw, pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Piąty album studyjny – „Królestwo” – ukazał się w listopadzie 2012 roku. Nagrania dotarły do 4. miejsca zestawienia OLiS – istniejąca od 23 października 2000 Oficjalna Lista Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (ZPAV).fot. ghetto.com.pl
fot. ghetto.com.pl

Ghetto jest młodą formacją z Kutna. Założona przed sześciu laty z inicjatywy Irka Grzebieluchy i Marcina Grzebieniowskiego kapela, na szerokie wody wypłynęła w 2011 roku. W styczniu utwór „Twój Grzech” ukazał się na składance ,,Regionalna Rockowa Scena Muzyczna”, a na XIII Festiwalu im. Ryśka Riedla zespół zajął pierwsze miejsce. W 2012 roku Ghetto wydało swój debiutancki krążek pt. „Świat, w którym przyszło Ci żyć”.

fot. profil zespołu na portalu Muzzo.pl
fot. profil zespołu na portalu Muzzo.pl

KZR (Klub Zdesperowanych Romantyków) to grupa rockowa z Płocka. Muzykę zespołu można określić jako „alternatywny” lub „akustyczny”, mocno melodyjny rock. Mimo kompozycji opartych na brzmieniu gitary akustycznej, która narzuca czasem skojarzenia z melancholią i powyciąganymi swetrami, specjalnością zespołu są wysokoenergetyczne występy na żywo.

Bilety, w cenie 20 złotych, można kupić w bileterii POKiS, ulica Tumska 9A, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU