REKLAMA

Trzy złote medale płockich zawodników na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

REKLAMA

Pod koniec października nieopodal Płocka zmierzyli się ze sobą najlepsi w kraju zawodnicy w kickboxingu. Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu Kick-light zorganizował LKS „Puncher” Płock.

Od 23 do 25 października w hali GOKiS w Maszewie Dużym odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu Light-kick. Imprezę zorganizował klub LKS „Puncher” Płock pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB).

Piotr Maślanka, prezes i trener klubu LKS „Puncher”, pełniący funkcję kierownika zawodów po raz pierwszy podjął się organizacji tak poważnego wydarzenia. Turniej umożliwił współzawodnictwo sportowe w kickboxingu w formule kick-light, w której w historii Płocka nie było dotychczas żadnego turnieju.

W zawodach wzięło udział łącznie 223 zawodników z 62 klubów z całej Polski, w tym dwóch klubów z Płocka: LKS „Puncher” Płock i UKS „Sanda” Płock.

LKS „Puncher” Płock

Pod barwami LKS „Puncher” Płock walczyli czterej zawodnicy. Byli nimi seniorzy: Rafał Dobies kat. wag. -74kg, Mateusz Ziębiński również -74kg, Adrian Durma -79kg oraz w kat. masters Piotr Maślanka -94kg.

Dla Mateusza  Ziębińskiego był to debiut w zawodach rangi MP KL i dopiero drugie zawody w tej widowiskowej, ale niełatwej dyscyplinie. Mateusz pierwszą walkę wygrał przez dyskwalifikację przeciwnika, który po kilku nieprzepisowych technikach (faulach) spowodował uraz u płocczanina, uniemożliwiający mu dalszą walkę. Płocczanin  w ten sposób zakończył rywalizację w ćwierćfinale, zajmując piąte miejsce.

Rafał Dobies, pierwszoroczny senior, mimo usilnych starań uległ przeciwnikowi w pierwszej walce, tym samym odpadł zgodnie z systemem pucharowym z dalszej rywalizacji, zajmując miejsce siódme. Adrian Durma pierwsze trzy walki wygrał przed czasem przewaga techniczną. Natomiast w walce finałowej zdecydowanie zwyciężył na punkty, zdobywając zloty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów Kick-light.

Piotr Maślanka po dwóch zwycięstwach zdobył kolejny tytuł mistrzowski i złoty medal w nowej dla siebie formule kick-light.fot. materiały prasowe

UKS „Sanda” Płock

Klub UKS „Sanda” Płock wystawił dziewięciu zawodników. Najlepiej z nich wypadła Agata Fijałkowska, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Seniorek w kat. wag. -65kg, Radosław Kuzia -69kg tym razem zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal.

Mateusz Dymek również -69kg uzyskał V miejsce, a Kamil Łukaszewski +94kg zajął 6. miejsce. Pozostała piątka zawodników zdobywająca na razie doświadczenie, zajęła dalsze miejsca poza ósemką.

Rywalizacja w cieniu epidemii

Zawody, ze względu na panujący stan pandemii zostały zorganizowane z zachowaniem protokołu bezpieczeństwa PZKB oraz wszystkich niezbędnych zasad i przepisów Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu, Sanepidu i innych m.in. bez publiczności, z liczbą uczestników ograniczoną do 250 osób.

Turniej swoją obecnością zaszczycił Piotr Siegoczyński Prezes PZKB, pierwszy polski medalista MŚ seniorów (złoto w 1985 r. w Budapeszcie), który dokonał oficjalnego otwarcia MP.

Zawody wsparła finansowo Gmina Stara Biała oraz PZKB. Efektowne puchary dla najlepszych zawodników zawodów wśród: juniorów, juniorek, seniorów, seniorek, ufundował Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, który był Honorowym Patronem mistrzostw.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

fot. materiały prasowe LKS Puncher Płock

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU