Zamknij

Trzy złote medale płockich zawodników na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

11:36, 12.11.2020 Wiktor Pleczyński
Skomentuj

Pod koniec października nieopodal Płocka zmierzyli się ze sobą najlepsi w kraju zawodnicy w kickboxingu. Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu Kick-light zorganizował LKS "Puncher" Płock.
Od 23 do 25 października w hali GOKiS w Maszewie Dużym odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu Light-kick. Imprezę zorganizował klub LKS "Puncher" Płock pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB). Piotr Maślanka, prezes i trener klubu LKS "Puncher", pełniący funkcję kierownika zawodów po raz pierwszy podjął się organizacji tak poważnego wydarzenia. Turniej umożliwił współzawodnictwo sportowe w kickboxingu w formule kick-light, w której w historii Płocka nie było dotychczas żadnego turnieju. W zawodach wzięło udział łącznie 223 zawodników z 62 klubów z całej Polski, w tym dwóch klubów z Płocka: LKS "Puncher" Płock i UKS "Sanda" Płock. LKS "Puncher" Płock Pod barwami LKS "Puncher" Płock walczyli czterej zawodnicy. Byli nimi seniorzy: Rafał Dobies kat. wag. -74kg, Mateusz Ziębiński również -74kg, Adrian Durma -79kg oraz w kat. masters Piotr Maślanka -94kg. Dla Mateusza  Ziębińskiego był to debiut w zawodach rangi MP KL i dopiero drugie zawody w tej widowiskowej, ale niełatwej dyscyplinie. Mateusz pierwszą walkę wygrał przez dyskwalifikację przeciwnika, który po kilku nieprzepisowych technikach (faulach) spowodował uraz u płocczanina, uniemożliwiający mu dalszą walkę. Płocczanin  w ten sposób zakończył rywalizację w ćwierćfinale, zajmując piąte miejsce. Rafał Dobies, pierwszoroczny senior, mimo usilnych starań uległ przeciwnikowi w pierwszej walce, tym samym odpadł zgodnie z systemem pucharowym z dalszej rywalizacji, zajmując miejsce siódme. Adrian Durma pierwsze trzy walki wygrał przed czasem przewaga techniczną. Natomiast w walce finałowej zdecydowanie zwyciężył na punkty, zdobywając zloty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów Kick-light. Piotr Maślanka po dwóch zwycięstwach zdobył kolejny tytuł mistrzowski i złoty medal w nowej dla siebie formule kick-light.

UKS "Sanda" Płock Klub UKS "Sanda" Płock wystawił dziewięciu zawodników. Najlepiej z nich wypadła Agata Fijałkowska, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Seniorek w kat. wag. -65kg, Radosław Kuzia -69kg tym razem zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal. Mateusz Dymek również -69kg uzyskał V miejsce, a Kamil Łukaszewski +94kg zajął 6. miejsce. Pozostała piątka zawodników zdobywająca na razie doświadczenie, zajęła dalsze miejsca poza ósemką. Rywalizacja w cieniu epidemii Zawody, ze względu na panujący stan pandemii zostały zorganizowane z zachowaniem protokołu bezpieczeństwa PZKB oraz wszystkich niezbędnych zasad i przepisów Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu, Sanepidu i innych m.in. bez publiczności, z liczbą uczestników ograniczoną do 250 osób. Turniej swoją obecnością zaszczycił Piotr Siegoczyński Prezes PZKB, pierwszy polski medalista MŚ seniorów (złoto w 1985 r. w Budapeszcie), który dokonał oficjalnego otwarcia MP. Zawody wsparła finansowo Gmina Stara Biała oraz PZKB. Efektowne puchary dla najlepszych zawodników zawodów wśród: juniorów, juniorek, seniorów, seniorek, ufundował Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, który był Honorowym Patronem mistrzostw. PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.