REKLAMA

Trzy wernisaże z aukcją w tle

REKLAMA

Wydarzenia na taką skalę w Płockiej Galerii Sztuki jeszcze nie było. Podczas jednego wieczoru odbędzie się wernisaż trzech wystaw. Prace, którą zostaną zaprezentowane w piątkowy wieczór, 21 marca o godzinie 18, to dzieła młodego pokolenia artystów.

Na szczególną uwagę zasługuje charytatywna wystawa, która będzie prezentowana w dolnym salonie galerii „Chce się wracać… – Poranek Dzieciństwa”. Ekspozycję będzie stanowiło 26 prac młodych studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obrazy te będą przeznaczone na sprzedaż w specjalnej aukcji, z której całkowity dochód przekazany zostanie dla czteroletniego Antosia Faberskiego, który walczy z niezwykle rzadką chorobą Aperta.

– Jestem wzruszona tym, co młodzi ludzie robią dla mojego synka – mówiła Anna, mama Antosia, na konferencji prasowej. – Pomagali nam już sportowcy, a teraz i młodzi artyści. Nie mam słów, aby wyrazić swoją wdzięczność i bardzo wszystkim dziękuję, że chcą nam pomóc – zakończyła.

Aukcja obrazów odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 17. Cena wywoławcza każdej z prac to 500 zł.

– Dla wytrawnych kolekcjonerów sztuki będzie to okazja do poszerzenia i uzupełnienia swoich zbiorów o prace młodych artystów, dla innych może stanie się początkiem przygody z kolekcjonowaniem dzieł – mówiła dyrektor PGS, Alicja Wasilewska.Drugą zapowiadaną wystawą tego wieczoru będzie „Poszukiwanie”. I jak sama nazwa wskazuje, może to być dla widzów odkrywcze przeżycie, tak jak dla młodych malarzy, którzy właściwie stoją na początku swojej twórczej drogi. Poprzez poszukiwanie właśnie, określają siebie i to co chcieliby przekazać światu. – To młodzi twórcy, powinni wskazywać co naprawdę jest ważne i nowe, a świeże spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość niejednokrotnie zaskakuje – powiedział Stanisław Baj, profesor warszawskiej ASP. Młodzi adepci wybrali 30 prac, które chcą pokazać płocczanom. Będą prezentowane na piętrze galerii.

Trzeci wernisaż odbędzie się w Galerii Kreski. To indywidualna wystawa Łukasza Zedlewskiego, który jest absolwentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Zaprezentowane będą na niej rysunki i grafiki wykonane głównie metodą suchej igły.

Pierwszy dzień wiosny można spędzić nietypowo i wybrać się do Płockiej Galerii Sztuki. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU