REKLAMA

Trzej Królowie z orszakiem na śniegu

REKLAMA

W śnieżnej scenerii poruszali się uczestnicy tegorocznego, piątego już Orszaku Trzech Króli w Płocku. Kolorowy pochód tym razem mogli obserwować mieszkańcy Podolszyc.

Tradycyjnie już w orszaku królowali Kacper, Melchior i Baltazar, którzy przejechali konno sprzed Kościoła Św. Krzyża na Podolszycach Północ do Kościoła Św. Wojciecha na Podolszycach Południe. W związku jednak z 1050 rocznicą Chrztu Polski, w barwnym korowodzie pojawiła się też kareta z księciem Mieszko I oraz jego żoną, księżniczką Dobrawą.

Na zewnątrz panowała prawdziwa, zimowa aura – padał śnieg, a temperatura była ujemna, mimo tego sporo osób postanowiło wziąć udział w orszaku. Z papierowymi koronami na głowie, obserwowali po drodze sześć scen:  • uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 na Podolszycach Północ odegrali scenę „Spotkanie z Aniołem”
  • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotował scenę „Na targu”
  • Mariusz Pogonowski odegrał rolę Heroda
  • Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja” przygotowało opowieść o walce dobra ze złem
  • uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 na Podolszycach Południe wcielili się w role pastuszków
  • przed Kościołem Św. Wojciecha odegrano scenę Pokłonu Trzech Króli przed zainscenizowaną szopką z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem.

W orszaku nie zabrakło przedstawicieli samorządu, wśród nich prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego i starosty płockiego Mariusza Bieńka. Życzenia uczestnikom orszaku złożył też Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera. Organizatorem piątego Orszaku Trzech Króli było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz organizacje katolickie i wyznaniowe działające w Płocku. W organizacji pomogły płockie instytucje i placówki oraz szkoły.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU