Trzej Królowie przejdą płockimi ulicami

REKLAMA

6 stycznia przyszłego roku po raz pierwszy ulicami Płocka przejdzie Orszak Trzech Króli. Zapowiada się niezwykle widowiskowo – królowie z orszakiem przejdą do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. Dołączyć do orszaku mogą również płocczanie.

Orszak przygotowuje Komitet Organizacyjny OTK w Płocku, składający się z liderów płockich organizacji katolickich, przy wsparciu Kurii Diecezjalnej, samorządów lokalnych, Fundacji OTK w Warszawie.

PowiązaneTematy

Udział w Orszaku mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Płocka: rodziny z dziećmi, uczniowie, pracownicy zakładów pracy i instytucji. Początek widowiska 6 stycznia, w piątek o godz. 12, przy kościele św. Bartłomieja. Orszak zakończy Msza św. w Bazylice Katedralnej, pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Libery.

W stolicy i innych miastach inicjatywa ta szybko przerodziła się w wielką, miejską imprezę, która gromadzi wielotysięczne tłumy. Być może stanie się tak i w Płocku. Orszakowi towarzyszyć będzie konkurs i wystawa Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych.

Płocki Orszak Trzech Króli swoim patronatem objęli: Biskup Płocki Piotr Libera, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Starosta Płocki Michał Boszko, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.