REKLAMA

Trzecia kolejka ZetGieBe Basket Ligi za nami

REKLAMA

Za nami kolejny weekend ZetGieBe Basket Ligi. W sobotę, 6 grudnia, w hali sportowej MZOS przy ulicy Korczaka odbyła się trzecia kolejka spotkań amatorskiej ligi koszykówki. Szczególnie wyczekiwanym meczem był pojedynek Alpha Team z ZK Basketem oraz płockich Medyków z Kasztelanką. Emocji nie brakowało. 

PowiązaneTematy

Trzecią kolejkę spotkań rozpoczęła rywalizacja Przyjaciół z Izolbetem Basket Gostynin. Płocczanie, choć grali w niemalże optymalnym składzie, odczuwali brak jednego z najważniejszych zawodników – Krzysztofa Lewandowskiego. Zbierający Przyjaciół bez wątpienia jest ważnym elementem spajającym całą drużynę, jest najlepszym zbierającym tej drużyny. Problemy kadrowe miał też trener gości. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, a żadna z drużyn nie była w stanie przeważyć szali zwycięstwa na swoją korzyść. Kluczowym wydarzeniem pojedynku okazała się kontuzja, jakiej nabawił się Karol Samelski – ważny zawodnik gospodarzy. Ostatecznie Gostynin wygrał 63:72 – głównie dzięki lepiej rozegranym końcowym minutom spotkania.

Najbardziej wartościowymi zawodnikami meczu w drużynie Izolbetu byli Kamil Jaworski (double-double – 31 pkt i 17 zbiórek), Adrian Brudnicki (22 pkt) oraz Łukasz Milecki (double-double – 13 pkt i 11 zbiórek). W drużynie Przyjaciół dwóch zawodników zdobyło aż 49 punktów z 63 drużyny. Tymi zawodnikami byli Dawid Dzikiewicz i Michał Szczupakowski (odpowiednio 20 i 29 pkt).

W kolejnym meczu mieliśmy okazję zobaczyć w akcji drużyny Emerytów i Jagiellonki. Tu nie mogło być niespodzianki – ci pierwsi zdeklasowali rywala i wygrali 97:33. Należy jednak zwrócić uwagę, że jagiellończycy zagrali swój najlepszy mecz w tegorocznej edycji ligi. Co więcej, w trzeciej kwarcie meczu grali jak równy z równym, przegrywając tą kwartę tylko trzema punktami.

Pojedynek Czarnej Środy i Jajek na Boczku był bardziej wyrównany. Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn, gdyż do tej pory żadna z nich nie odniosła zwycięstwa. Mecz był twardym, męskim pojedynkiem, raczej bez fajerwerków, co nie zmienia faktu, że obie drużyny dawały z siebie wszystko. Zabrakło jednak skuteczności. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Jajek na Boczku. Wygrali ten mecz 50:42.Kilka chwil później na parkiecie zameldowały się drużyny Alpha Team oraz ZK Basket. To jeden z dwóch głównych pojedynków minionej soboty. Pierwsza połowa tego meczu to koncertowa gra drużyny ZK Basket, a szczególnie dwóch filarów tej drużyny – Michała Borowskiego oraz Piotra Zyznowskiego. Alpha to jednak ambitna drużyna, co udowodniła w kolejnych minutach. Końcówka była więc niezwykle emocjonującą, gdyż na 2 minuty przed końcem drużyna Alpha doprowadziła do remisu. Ostatecznie ZK Basket Płock wygrało w stosunku 70:66.

Ostatnim meczem kolejki było spotkanie płockiego Medyka i sierpeckiej Kasztelanki. Pierwsza część tego spotkania była bardzo wyrównana i skończyła się tylko 3-punktową przewagą zawodników Kasztelanki. Wielokrotnie w tej części, na tablicy wyników, widniał remis, wiele razy dochodziło również do zmiany prowadzenia. W drugiej części spotkania zarysowała się jednak przewaga drużyny z Płocka, która utrzymała się do ostatnich sekund. Płocczanie zwyciężyli u siebie 79:69.

W tabeli po III kolejce ligowej prowadzi zespół Greens Słupno, mimo, że w tej kolejce pauzował. Bez porażki są również drużyny ZK Basket Płock i Medyka. Wszystkie statystyki i rankingi dostępne są na oficjalnej stronie ligi www.zetgiebe.pl/zetgiebe-basket-liga.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU