Trzecia Bitwa o Płock rozpoczęta [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W weekend, 22-23 czerwca, najlepsi polscy modelarze rywalizują w Mistrzostwach Polski Modeli ESA. Rozpoczęła się trzecia Bitwa o Płock.

ESA, czyli Electric Simply Aircombat, to proste, elektroniczne modele samolotów, które zostały stworzone głównie do walki powietrznej. Maszyny to repliki myśliwców z II wojny światowej o rozpięctości do 1 metra. Te niewielkie, sterowane radiem samoloty mogą wykonywać niesamowicie widowiskowe powietrzne ewolucje.

Tegoroczna edycja zawodów Bitwy o Płock jest szczególna. Po raz pierwszy w historii na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej odbywają się bowiem Mistrzostwa Polski ESA. Do naszego miasta przybyli więc najlepsi konstruktorzy w kraju. Powietrzne boje polegają na obcinaniu śmigłem fragmentów doczepionej do modeli taśmy.

Plan zawodów, ze względu na ich rangę, został rozłożony na dwa dni. Jak podają organizatorzy, dzięki temu uda się rozegrać znacznie więcej powietrznych pojedynków, jak również zapewnić podwójne widowisko o niespotykanym dotąd charakterze.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji