REKLAMA

Trzeci medal Mistrzostw Polski dla płocczanina w tym roku

REKLAMA

Rafał Dobies z LKS „Puncher” Płock na zawodach w Nowym Targu wywalczył swój trzeci w tym roku medal Mistrzostw Polski. Udało się to, pomimo debiutu zawodnika w nowej kategorii rywalizacji.

6 i 7 kwietnia w Nowym Targu odbyły się kolejne w tym roku Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Tym razem rywalizacja rozegrała się w ringowej formule low-kick w kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. W zawodach wystartowało 278 zawodników z 78 klubów z całej Polski.

Płock reprezentował jeden zawodnik z klubu LKS „Puncher”, Rafał Dobies (junior starszy, kat. wag. -75kg). Był to jego debiut w tej formule walki. Dotychczas rywalizował on w formułach planszowych light-contact, pointfighting i kick-light oraz ringowej full-contact.

– W tym roku w dwóch innych formułach planszowych, kick-light i light-contact, Rafał zanotował doskonałe starty w Mistrzostwach Polski, zdobywając w nich dwa srebrne medale i tym samym tytuły wicemistrzowskie w kategorii juniorów. W nagrodę postanowiłem dać mu kolejną możliwość rywalizacji, tym razem jednak w innej formule, pełnokontaktowej, ringowej low-kick – wyjaśniał Piotr Maślanka, trener zawodnika.

Rafał w ćwierćfinale spotkał się z reprezentantem klubu Stowarzyszenie Sportów Walki Jarosz Fight Club z pobliskiej Rabki Zdrój.

– Nie znając przeciwnika ani jego umiejętności, trochę obawialiśmy się, co zaprezentuje wychowanek Łukasza Jarosza, założyciela klubu, jednego z pionierów i kiedyś jednego z najlepszych polskich zawodników wagi ciężkiej formuł low-kick i K-1 Rules, amatorskiego i zawodowego Mistrza Świata – komentował trener.

Jednak Maciej Sroka nie był w stanie zagrozić płocczaninowi. Skuteczną i konsekwentnie realizowaną taktyką podpowiadaną mu przez sekundanta, lepszą szybkością i wyszkoleniem technicznym, nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi, pokonując go jednogłośnie na punty 3:0.W ten sposób Rafał Dobies dotarł do półfinału, w którym spotkał się z Denisem Dąbkowskim z renomowanego klubu PACO Team Mysłowice, wychowankiem trenera kadry narodowej seniorów Witolda Kostki. Przez dwie rundy zdecydowanie prowadził, jednak w końcówce nieco lepszy okazał się rywal Rafała. Tym samym, zgodnie z systemem pucharowym, odpadł z dalszej rywalizacji, zajmując doskonałe 3. miejsce i zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Poza debiutem osobistym, zawodnik LKS „Puncher” Płock zanotował również debiut klubowy w tej formule, „przecierając szlak” dla kolejnych zawodników klubu, oraz zdobył cenne doświadczenie. Rafał to ostatnioroczny junior i od trzech lat stypendysta Prezydenta Miasta Płocka.

– W ten sam weekend musiałem jechać z piątką innych zawodników i zawodniczek drugiej sekcji na zawody Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim w drugą odległą część kraju, bo na Mazury. Ubolewałem nad tym, że nie mogę być osobiście z Rafałem, ale powierzyłem opiekę nad nim w doskonałe ręce zaprzyjaźnionego trenera Tomasza Szczepaniuka, będącego jednocześnie trenerem kadry narodowej low-kick juniorów, za co jestem Tomkowi bardzo wdzięczny. Z tego, co mi obaj przekazali, doskonale im się współpracowało. Zarówno podczas sekundowania w narożniku, jak i poza nim, realizując założenia taktyczne i reagując właściwie na zmieniające się sytuacje – powiedział Piotr Maślanka.

Minął zaledwie kwartał obecnego roku, a Rafał Dobies, będąc bardzo wszechstronnym zawodnikiem, w trzech różnych formułach dyscypliny kickboxingu, w czasie trzech turniejów Mistrzostw Polski, zorganizowanych w ciągu zaledwie trzech tygodni, osiągnął życiowy sukces, zdobywając trzy medale rangi MP.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU