REKLAMA

Trzech kierowców bez prawka za prędkość. Dwóch z promilami za kierownicą

REKLAMA

W miniony weekend doszło do 17 kolizji w Płocku i 9 na terenie powiatu płockiego. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierowców, a 25 osób odprowadzili do izby wytrzeźwień.

Płocka policja podkreśla, że nadal dużym problemem na drogach jest nadmierna prędkość, która często kończy się kolizją, wypadkiem lub nawet śmiercią uczestnika ruchu drogowego.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci płockiej drogówki zatrzymali trzem kierującym uprawnienia
do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Zgodnie z przepisami, kierowcy będą musieli obejść się bez prawa jazdy przez trzy miesiące.

Jeden z kierujących zatrzymanych do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości, pędził volkswagenem w
miejscowości Bronowo Zalesie w obszarze zabudowanym, z prędkością 145 km/h.

– To kolejny przykład kierującego, który bagatelizuje obowiązujące ograniczenia prędkości – mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków, które kończą się, niestety, tragicznie. Duża prędkość w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych i rowerzystów poruszających się po tym terenie – przestrzega rzecznik płockiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy z promilami we krwi jechali w Płocku na ul. Otolińskiej oraz w miejscowości Grabina.22 marca w Płocku przy ul. Batalionów Chłopskich ktoś uszkodził powłokę lakierniczą samochodu marki Nissan. Straty wyniosły 800 zł.

23 marca w Płocku przy ul. Bielskiej skradziono dwa komplety kół. W tym przypadku straty wyceniono na 2 tys. zł.

W nocy z 23 na 24 marca w Płocku przy Al. Jachowicza skradziono telefon komórkowy o wartości 1,1 tys. zł.

Gdzie radar?
25 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 na terenie miasta Płocka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU