REKLAMA

Trener pozostaje w Wiśle Plock

REKLAMA

Wisła Płock będzie dalej współpracować z trenerem, który doprowadził klub do Ekstraklasy.

PowiązaneTematy

Konferencja prasowa przed rozpoczęciem rundy wiosennej z udziałem Jacka Kruszewskiego, prezesa Wisły Płock, Marcina Kaczmarka, trenera piłkarzy Wisły oraz przedstawiciela drużyny odbyła się w piątek, 10 lutego. Spotkanie dotyczyło przedłużenia umowy z trenerem klubu Wisły Płock.

– Spotykamy się tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej – poinformował Jacek Kruszewski. – Po raz pierwszy w historii Wisła Płock zagra w oficjalnym meczu w lutym. Chcieliśmy poinformować o najważniejszej rzeczy: doszliśmy do porozumienia z trenerem Kaczmarkiem w sprawie przedłużenia kontraktu i niniejszym chcielibyśmy w państwa obecności podpisać dokumenty. Trener będzie z nami co najmniej przez kolejny sezon – podkreślił.

Prezes dodał także, iż w 2012 roku Marcin Kaczmarek został trenerem Wisły Płock i od tamtej pory jest obserwowany systematyczny progres. – Awans po awansie – zaznaczył. – Najlepszy beniaminek w pierwszym sezonie. Obecnie jesteśmy klubem Ekstraklasy. 79 zwycięstw, 40 remisów i 36 porażek. 220 bramek strzelonych. 140 straconych – wymieniał.– Jest mi niezmiernie milo, że mogę tak długo pracować w jednym klubie – powiedział Marcin Kaczmarek. – Bardzo dziękuje za zaufanie. Dziękuje zarządowi klubu, że doszliśmy do porozumienia. Przed nami duże wyzwanie, mam nadzieję, że ta współpraca będzie dla obydwu stron jeszcze lepsza i korzystna – podsumował.

Warunkiem wejścia w życie nowego kontraktu szkoleniowca jest utrzymanie się Wisły Płock w LOTTO Ekstraklasie. Obecnie, na dziesięć kolejek przed zakończeniem zasadniczej części rozgrywek, płocczanie zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

Marcin Kaczmarek jest najdłużej pracującym trenerem w polskiej ekstraklasie. Pracę w Wiśle rozpoczął 1 lipca 2012 roku. Ustanowił także klubowy rekord na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Pod jego wodzą nafciarze notują systematyczny progres wyników. Zaczął od awansu z II do I ligi, a przed rokiem po prawie dekadzie przerwy Wisła po raz kolejny zameldowała się w futbolowej elicie. W niedzielę w starciu ze Śląskiem Wrocław Kaczmarek poprowadzi Wisłę po raz 157.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU