REKLAMA

Trener i asystenci rozwiązują umowę. A kto następcą? [OFICJALNIE]

REKLAMA

Klub Wisła Płock podał w czwartek, że Kibu Vicuña rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Tymczasem poznaliśmy nazwisko nowego trenera.

4 kwietnia Kibu Vicuna rozwiązał kontrakt z klubem Wisła Płock za porozumieniem stron. Podobnie postąpił jego asystent Tomasz Tchórz, prowadzone są również rozmowy w sprawie rozwiązania kontraktu z drugim asystentem Hiszpana – Kamilem Zieleźnikiem.

Klub poinformował także, iż dzisiaj poznamy nazwisko nowego trenera. Nieoficjalnie wymieniane było nazwisko Leszka Ojrzyńskiego.

PowiązaneTematy

Leszek Ojrzyński pracował już kiedyś jako trener Nafciarzy. W listopadzie 2007 roku podpisał kontrakt, który został rozwiązany 1 maja 2008 roku, w związku ze słabymi wynikami sportowymi. Płocki zespół odniósł wówczas trzy zwycięstwa, raz zremisował, a pięciokrotnie doznał porażki. Razem z Ojrzyńskim odszedł wtedy także dyrektor sportowy, Adam Majewski.

Później Ojrzyński pracował m.in. w Górniku Zabrze (w 2016 roku), który również go zwolnił po porażce z Lechem Poznań (0:2).O tym trenerze pisano zazwyczaj w kontekście „komandosa”, który „na ławce powinien zasiadać w wojskowym mundurze”. Jak podaje Weszlo.com, tym wizerunkiem zachwiał wywiad z byłym napastnikiem Podbeskidzia, Wojciechem Okińczycem, przyszłą gwiazdą II ligi, a w dalszej perspektywie – polskiej piłki.

– Prawda jest taka, że trener Podbeskidzia przy ustalaniu składu nie kieruje się dobrem drużyny. Że żaden z niego chojrak, a tym bardziej sprawiedliwy fachowiec. Facet drży w oczekiwaniu na to, co napiszą o nim media i pilnuje, by nie było to nic negatywnego. Stąd takie, a nie inne decyzje personalne. Właśnie dlatego Okińczyc dostał od niego tylko 15 minut, by pokazać się w Ekstraklasie – pisze Weszlo.com. – Jednak z drugiej strony, cieszymy się, że trener Podbeskidzia kierując się tylko tym co medialne, wykręca ze swoją drużyną taki wynik. To chyba dobrze świadczy o polskich mediach piłkarskich, czyli również o nas – dodaje portal.

W czwartek po południu klub oficjalnie potwierdził tę informację – Leszek Ojrzyński został nowym trenerem Nafciarzy. Wraz z trenerem pracę w Wiśle rozpoczną jego asystenci Krzysztof Sobieraj i Patryk Kniat.