REKLAMA

Tłumy w SDK-u. Młodzi judocy walczyli o puchar [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę odbyła się kolejna, dwunasta już edycja Międzypowiatowego Turnieju Judo o Puchar Prezesa PSM L-W. Zawody zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. Do Płocka przyjechało dwanaście ekip z całej Polski. W Spółdzielczym Domu Kultury walczyło 182 zawodników.

Do naszego miasta przyjechały sportowe reprezentacje judo, m.in. z Mławy, Sochaczewa, Skierniewic, Ostródy, Bielska, Sikorza, Wyszyny czy z Mszczonowa. Wśród ekip walczących o puchar nie zabrakło też mocnych przedstawicieli z Płocka – walczyli UKS Judo Sensei, UKS Judo Kano, MM KS Jutrzenka oraz gospodarze turnieju, UKS Judo Eljot.

Podczas zawodów rozegrano walki w 34 kategoriach wagowych i wiekowych. Nie zabrakło także najmłodszych zawodników, urodzonych w latach 2002-2007. Na turnieju zadebiutowała również grupa judoków, walczących w parterze.

Emocje były ogromne – denerwowali się rodzice, którzy licznie zjawili się, by obejrzeć swoje pociechy, ale i sami zawodnicy. A było o co walczyć – prestiż i miejsca na podium oraz błysk pucharów, który dosłownie oślepiał.

Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Kasia Zdrojewska, zawodnikiem – Mateusz Kalwas. Mistrzem techniki okazał się natomiast Jakub Zieliński, który swoją walkę zakończył w… 2 sekundy.Poza klasyfikacją w poszczególnych kategoriach, sporządzono także klasyfikację drużynową, która przedstawia się następująco:

Miejsce I: UKS Judo Eljot – 13 złotych medali,
Miejsce II: UKS Judo Sensei  – 7 złotych medali,
Miejsce III: MMKS Jutrzenka – 5 złotych medali,
Miejsce IV:  MMKS Wojownik Skierniewice – 4 złote medale,
Miejsce V: UKS Shizoku Ostróda – 3 złote medale.

Turniej okazał się wyjątkowy także dla tych, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą. Dwóch trenerów UKS Judo Eljot Płock otrzymało nominację na stopnie mistrzowskie DAN (Piotr Januszewski 4 DAN oraz Andrzej Berner za 40 lat pracy na rzecz judo – 3 DAN). Na turnieju pojawiło się wielu gości, m.in. Jarosław Mroczko, Wiceprezes Polskiego Związku Judo oraz Stanisław Kacprzycki, sędzia międzynarodowy, a także Janusz Piechura, trener kadry narodowej juniorów.

Już dziś organizatorzy gorąco zapraszają na grudniowy, Mikołajkowy Turniej Judo, gwarantując mnóstwo niezapomnianych emocji i świetną zabawę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU