REKLAMA

Tłumnie zwiedzali Płock z paszportami

REKLAMA

Bazylikę Katedralną i Muzeum Diecezjalne zwiedzili dziś tłumnie zgromadzeni na miejscu zbiórki – Starym Rynku – amatorzy atrakcji turystycznych Płocka. Najmłodszy miał kilka miesięcy, a najstarszy ponad 80 lat. Ten wyjątkowy spacer inaugurował punktualnie o 12 rozlegający się z wieży ratuszowej płocki hejnał, któremu towarzyszyła scena pasowania Bolesława Krzywoustego na rycerza.

– Nie mogłam odmówić sobie takiej gratki – mówi pani Aniela. – Już nie pierwszy raz biorę w tym udział i namówiłam na udział też koleżanki. Uważam, że jest to świetny pomysł. Mieszkam w Płocku, a niektórych miejsc nie miałam okazji zwiedzić i to profesjonalnie, z przewodnikiem! – dodała z uśmiechem.

Chętnych na poznanie tajemnic płockich zabytków było tylu, że organizatorzy musieli ich podzielić na trzy grupy, które zwiedzały Katedrę i budynki Muzeum Diecezjalnego na zmianę.

– Będziecie mieli Państwo do dyspozycji trzech przemiłych przewodników: Izę, Marysię i Michała. Po Muzeum Diecezjalnym dodatkowo oprowadzą nas ks. Artur i Basia – szybko zaordynowali organizatorzy i spacer się rozpoczął.

Przypomnijmy, że akcja turystyczno-edukacyjna „Odkryj z nami Płock” to projekt realizowany przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną podczas każdych wakacji od 2011 roku. Akcja, która w tym roku odbywa się już po raz piąty, cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Płocka, którzy uczestniczą w niej całymi rodzinami, jak i turystów.

– Jesteśmy z Sierpca. Do Płocka przyjeżdżamy często, ale zwykle po zakupy, do galerii. Dowiedzieliśmy się o tej akcji z Internetu i postanowiliśmy wziąć w niej udział. Naprawdę odkrywamy to miasto, bo o wielu rzeczach, które słyszymy od przewodników nie wiedzieliśmy – mówił pan Tomek podczas zwiedzania Katedry. – Dzieciakom też chcemy wpoić taką ciekawość świata. No i kultywujemy dzień bez komputera – śmieje się żona pana Tomka.Dopełnieniem akcji jest Płocki Paszport Turystyczny, który stanowi mini przewodnik po Płocku i pamiątkę z pobytu w najważniejszych atrakcjach turystycznych miasta.

Jeśli chcecie poznać tajemnice, które skrywają m.in. Małachowianka, Cerkiew i Dom Broniewskiego, kliknijcie w poniższy link, pod którym znajdziecie plan wszystkich spacerów przewidzianych w ramach akcji „Odkryj z nami Płock”.

[button link=”http://petronews.pl/odkrywanie-plocka-po-raz-piaty-mamy-dokladny-plan/” target=”new” color=”default”]zobacz również: Odkrywanie Płocka po raz piąty. Mamy dokładny plan![/button]

Zobaczcie nasze zdjęcia, dokumentujące sobotnią wyprawę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU