Tirem nie przejedziesz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
W nocy z 3 na 4 września o godzinie 1.00 zacznie obowiązywać nowa czasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Otolińskiej. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Otolińska – Chopina. Od tego czasu ul. Otolińska na odcinku od ul. Banacha do ronda S. Osieckiego (granice administracyjne miasta) będzie także przejezdna dla pojazdów osobowych do 3,5 t. Na przejezdnym odcinku ulic Otolińskiej, Granicznej, Targowej wciąż będą prowadzone roboty drogowe poza jezdnią, MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Od rana trwają prace porządkowe, uruchamianie nowego oznakowania i czasowej organizacji ruchu. Od wtorku przejezdne dla pojazdów osobowych i zaopatrzenia firm, zlokalizowanych w rejonie ul. Targowej będą: odcinek ulicy Otolińskiej od granic administracyjnych miasta (rondo im. S. Osieckiego) do ul. Banacha i skrzyżowania ul Otolińska – Targowa oraz ul. Targowa na całej długości.

Wyłącznie dla pojazdów osobowych do 3,5 t będzie możliwy przejazd nowym skrzyżowaniem ulic Otolińska – Graniczna oraz ulicą Graniczna (od ul. Otolińskiej do al. J. Piłsudskiego przez objazd drogą za hospicjum miejskim p.w. Św. U. Ledóchowskiej, w związku z przebudową skrzyżowania Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Graniczna).

Uwaga! Ulice Otolińska, Graniczna i Targowa wciąż są placem budowy i poza jezdnią trwają roboty drogowe związane z budową ścieżek rowerowych i chodników, a także inne prace, związane z realizacja inwestycji. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu, ograniczenia prędkości i tonażu dla pojazdów ciężarowych. Na jezdni mogą znajdować się pracownicy i sprzęt budowlany. Może dochodzić do okresowych utrudnień w ruchu. Dlatego MZD zwraca uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie.

W związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Otolińska – Chopina i rozpoczęciem prac na ul. Otolińskiej na odcinku między ul. Chopina a al. J. Piłsudskiego, w nocy z 3 na 4 września o godzinie 1.00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w tej części miasta. Przywrócenie skrzyżowania Otolińska – Chopina dla ruchu jest planowane na 21 października 2012 r. Do tego czasu należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu pojazdów oraz autobusów Komunikacji Miejskiej.

Objazdy od 4 września do 21 października
Dla ruchu tranzytowego pojazdów powyżej 16t ruchu jadących w obu kierunkach drogą krajową nr 60 i drogą wojewódzką nr 567 przez Płock do dnia 21 października zostaje utrzymana czasowa organizacja i objazdy: z węzła Drobin (skrzyżowanie dróg krajowych nr 10 i nr 60), drogą krajową nr 10 do Płońska, z węzła Płońsk drogą krajową nr 50 do węzła Wyszogród (skrzyżowanie dróg krajowych nr 50 i 62), z węzła Wyszogród drogą krajową nr 62 do węzła Płock (rondo Wojska Polskiego) i przez Most Solidarności drogami krajowymi nr 60 i 62 w kierunku na Kutno i Włocławek.

Wjazd i wyjazd pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem hurtowni i zakładów zlokalizowanych w okolicach ulic Otolińskiej i Targowej będzie możliwy ulicą Targową od skrzyżowania z ul. Bielską, a także od ul. Otolińskiej i dalej w/z kierunku ronda S. Osieckiego.

Wyłącznie dla samochodów osobowych do 3,5t w obu kierunkach ulicami Lachmana i Banacha zostanie wyznaczony objazd do ul. Otolińskiej, a następnie przez nowo wybudowane skrzyżowanie ulic Otolińska – Targowa ulicą Targową do ul. Bielskiej.

Wyłącznie dla samochodów osobowych do 3,5t będzie możliwy ruch w obu kierunkach ulicą Graniczną od ul. Otolińskiej do al. J. Piłsudskiego przez objazd drogą za hospicjum miejskim p.w. Św. U. Ledóchowskiej.

Wyłącznie dla obsługi ruchu lokalnego mieszkańców bloków i sklepów przy ul. Chopina (pojazdy osobowe i dostawcze do 3,5t) zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy na osiedlowym odcinku ul. Chopina (łącznik ul. Chopina i Otolińskiej za delikatesami) na czas zamknięcia skrzyżowania.

Wyłącznie dla obsługi ruchu lokalnego mieszkańców ulic Kołłątaja, Kopernika, Rozego zostaną wykonane tymczasowe drogi techniczne. Wjazd na osiedle będzie możliwy wyłącznie od ul. Chopina.

Wjazd i wyjazd na stację benzynową Statoil i do restauracji KFC będzie możliwy wyłącznie od al. J. Piłsudskiego tymczasową droga techniczną.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji