REKLAMA

Targi kultury i promocji miast w Płocku

REKLAMA

W najbliższy weekend, 15 i 16 marca, w Orlen Arenie odbędą się targi kultury i promocji miast i regionów „Poloniada 2014”. Do miasta przyjadą przedstawiciele blisko czterdziestu samorządów z całej Polski.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentują zarówno nadmorskie kurorty, jak też górskie ośrodki turystyczne. – Chcieliśmy zebrać reprezentantów całego regionu Polski – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Hubert Chmielewski, prezes firmy nlife, organizatora Poloniady. – Płocczanie będą mogli spojrzeć i wybrać, gdzie mogą jechać na urlop – dodał.

Poloniada ma być również imprezą rodzinną, podczas której mile widziane będą dzieci. To właśnie z myślą o nich organizatorzy przygotowali projekt Poloniada Kids. – Poloniada to projekt niezwykle szeroki, który jest skierowany do wystawców i przedstawicieli regionów oraz naszych gości. Zapraszamy całe rodziny, bo przewidujemy szereg atrakcji – zapewniał Chmielewski. Jedną z największych będzie mobilny „astrobus”, dzięki któremu dzieciaki zobaczą małą część wszechświata.

Wśród wydarzeń planowanych podczas Poloniady są także warsztaty – kulinarne, plastyczne i taneczne. Te ostatnie poprowadzi tancerka i choreografka Marta „Mandaryna” Wiśniewska. Gościem specjalnym targów będzie zaś zespół De Mono, który ma promować swoją płytę.

Targi to jednak przede wszystkim prezentacja ofert kulturalnych polskich miast. Będą one promowane zarówno na stoiskach, jak i na dużej scenie. Wystąpi także kapela Staśka Wielanka i Kapela Warszawska, usłyszymy zespół Kurna Chata z Ustronia Morskiego. Nie zabraknie zespołów z repertuarem kaszubskim czy pokazów tańca nowoczesnego.Podczas targów zostaną przyznane także Koguty 2014, czyli nagrody dla samorządów za promocję swojego miasta. Płock został nominowany w dwóch kategoriach: za najlepsze wydawnictwo („MiastOŻyje”) oraz za najlepszy festiwal (Audioriver).

To pierwsza edycja targów, lecz – jak zdradził organizator – planowana jest kontynuacja. – Jest jeszcze zbyt wcześnie by o tym mówić, lecz mamy kilka pomysłów kontynuowania Poloniady – powiedział Hubert Chmielewski w rozmowie z nami. – Teraz skupiamy się jednak na organizacji sobotniej i niedzielnej imprezy.

Bilety na Poloniadę (10 zł – bilet jednorazowy, 20 zł – bilet rodzinny) będzie można kupić w kasie rozstawionej w sobotę i niedzielę przed Orlen Areną.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU