REKLAMA

Tablety, zestaw fryzjerski, kurs prawa jazdy… MotoMikołaje spełnili marzenia

REKLAMA

Do tego dnia przygotowywali się długo. Poprzedziła go ciężka praca, licytacje, rozmowy z darczyńcami i pakowanie paczek. W końcu nadszedł. Orszak setki motocykli i 10 pojazdów offroad ruszył, aby spełniać marzenia.

Przygotowania do wielkiego finału zaowocowały zebraną kwotą 14 tys. zł, którą MotoMikołaje efektywnie wykorzystali na przygotowanie niespodzianek dla podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Kalinowej, Rodzinnego Domu Dziecka z Janówka, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Mościckiego, Noclegowni dla Kobiet w Płocku, do Julki przy ul. Krótkiej, dzieci przy ul. Borowickiej czy oddziału pediatrii Szpitala św. Trójcy.

PowiązaneTematy

– Przygotowaliśmy i rozwieźliśmy 110 paczek, dwie z nich zawieźliśmy kawałek za Dobrzyków – mówi Maciej Kusiński, współorganizator akcji. – Od godz 11 była z nami setka motocykli i 10 pojazdów offroad. O bezpieczeństwo przejazdu na trasie dbała policja. Dzięki studentom SW im. P. Włodkowica, grupie Easy Company oraz partnerom, mogliśmy w paczki włożyć naprawdę fajne rzeczy – wyjaśnia.

I tak na przykład w niespodziankach znalazły się tablety, klocki Lego, telefony GSM czy markowe buty. Ktoś otrzymał zestaw fryzjerski, o którym marzył, inny kurs na prawo jazdy. – Mogliśmy spełnić marzenia dzieciaków, których życie nie oszczędzało od samego początku – cieszy się Maciej Kusiński.

– MotoMikołaje dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i tym, którzy mimo kiepskiej pogody, a należy podkreślić, że za miastem było poniżej zera, wytrwali i jechali z nami na swoich motocyklach, sprawiając dzieciakom frajdę – podkreśla MotoMikołaj. – To był dzień pełen pozytywnych wzruszeń, fajnej adrenaliny, a czasem i łez wzruszenia – przyznaje, wspominając przyjazd do Dobrzykowa, dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci strażaka. – Bardzo cieszy, że tak fajnie nas ludzie na ulicach odbierali, machali z przystanków, chodników, a czasem i balkonów, to była rewelacja, jak bajka – podsumowuje wyraźnie wzruszony.

Trzymamy kciuki, aby i w przyszłym roku, i w kolejnych latach Mikołaje na motocyklach dostarczyły dzieciom równie wiele radości.