Szykuje się wioślarski weekend nad Sobótką

REKLAMA

W najbliższy weekend w Płocku odbędą się trzy imprezy wioślarskie, w których zmagać się będą zawodnicy z całego kraju. 

Płockie Towarzystwo Wioślarskie zaprasza do kibicowania podczas trzech imprez, które odbędą się w weekend 21 i 22 września nad płocką Sobótką. Pierwsza z nich to Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim. Impreza ta odbędzie się w naszym mieście już po raz piąty, z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i gromadzi coraz większą rzeszę kibiców.

PowiązaneTematy

Po raz trzydziesty rozegrany zostanie Memoriał Juliusza Kawieckiego, w którym zawodnicy ścigać się będą miedzy innymi o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Płocka. Tegoroczna, jubileuszowa edycja MJK została wzbogacona o kilka wyścigów w kategorii Masters przeznaczonej dla weteranów wioślarstwa. Zapowiedzieli oni swój liczny udział w imprezie.

Trzecią imprezą, która rozegrana będzie podczas wioślarskiego weekendu w Płocku, będzie XV Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jest to impreza dla najmłodszych adeptów wioślarstwa, podczas której młodzi sportowcy ścigają się na specjalnych niewywrotnych łodziach. Pierwszego dnia indywidualnie na czas, drugiego w sztafetach wahadłowych.

Regaty zostaną rozegrane w sobotę w godzinach 12-17, natomiast w niedzielę w godz. 9-15.