Szwagier wiceprezydenta nowym prezesem Orlen Wisły [Aktl.]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ratusz ogłosił decyzję w sprawie wyboru nowego zarządu Orlen Wisły Płock. Nasze informacje potwierdziły się. Nowym prezesem SPR Wisła Płock został Robert Raczkowski, były piłkarz ręczny, a prywatnie szwagier wiceprezydenta Krzysztofa Izmajłowicza. 

Robert Raczkowski od początku był głównym kandydatem do objęcia funkcji szefa SPR Wisły Płock. Nowy prezes ma doświadczenie nie tylko sportowe, ale i biznesowe. Raczkowski przez wiele lat był szczypiornistą. Grał w lidze polskiej (występował w barwach Nafciarzy), a także w drugiej lidze niemieckiej. Od 1995 roku prowadził w Płocku firmę Stangpol, przeobrażoną w Henczke Budownictwo. Jest absolwentem Akademii Strategicznego Przywództwa przy Harvard Business Review, studiów EMBA w języku niemieckim (HHL Leipzig/WHU) oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Obecnie kieruje CKTiS SA, jest także wykładowcą w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku w zakresie zarządzania projektami, zarządzania procesami i inicjacji oraz planowaniem projektów. Biegle posługuje się językiem niemieckim i rosyjskim. Żonaty, trójka dzieci.

Wiceprezesem został Artur Zieliński, absolwent Politechniki Warszawskiej – inżynier na kierunku Inżynieria Środowiska. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe o kierunku Europejskie Stosunki Finansowo-Ekonomiczno-Prawne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz  Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Jest uprawniony do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Od 2003 r. zawodowo związany z PKN ORLEN S.A. na stanowiskach menedżerskich. Kierował Regionalnym Zespołem Sprzedaży Hurtowej, Działem Obsługi Klientów Ekotermu i Zespołem w Dziale Sprzedaży Kart Flotowych. Żonaty, ma 11-letnią córkę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji