REKLAMA

Sztuka słowa Dyjaka kraszona muzyką

REKLAMA

Niesamowity wokal i ogromne emocje to pewniki, które będą towarzyszyły występowi Marka Dyjaka – z zawodu hydraulika a z pasji współczesnego barda. Już 2 lutego usłyszymy na żywo Koncert Marka Dyjaka Trio w sali Państwowej Szkoły Muzycznej.

Jak czytamy na stronie wokalisty, Marek Dyjak urodził się 18 kwietnia 1975 roku. Zawodówkę skończył, zdobywając dobry zawód hydraulika. Jemu to jednak nie wystarczyło. Chciał więcej. Jak sam siebie nazywa, jest barowym grajkiem, a dla fanów polskim Tomem Waitsem. Krytyczka muzyczna i nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska mówi o nim „Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym”. Przyjaciele twierdzą za to: Dyjak to Dyjak; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.

W 2008 roku na Wielkanoc przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach w śpiączce, nic nie pamiętał. Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od trzech lat nie pije i walczy z nałogiem, to wciąż pozostaje sobą – i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem – wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”. Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy. Jan Wołek stwierdził, że na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem.

Ma za sobą wiele koncertów w całym kraju. Na co dzień występuje z trębaczem Jerzym Małkiem, pianistą Markiem Tarnowskim, kontrabasistą Łukaszem Borowieckim oraz perkusistą Arkiem Skolikiem, ale nie są mu obce koncerty wyłącznie z gitarą. Dyjak jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty – zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.Koncert Marka Dyjaka Trio
2 lutego 2013, godz. 19
Sala Widowiskowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku (ul. Kolegialna 23)

Bilety do nabycia w:

  • PLOT ul. Stary Rynek 8,
  • Rock 69 pl. Narutowicza 2

Informacja telefoniczna: Jacek Kalwas tel. 0 533 114 994
Cena biletów: 35/40 PLN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU