REKLAMA

Sztuka outsiderów w „Oto ja”

REKLAMA
Niezwykłe dzieła z kręgu tzw. art brut, powstające zwykle w miejscach społecznego odosobnienia, wykluczenia, m.in. domach pomocy społecznej, szpitalach psychiatrycznych to tematyka spotkania dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów, które organizuje w najbliższy piątek Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Oto Ja.

Prace, z którymi zapoznają się uczestnicy spotkania, nie są tworzone przez profesjonalnych artystów, choć profesjonalistów urzekają – oryginalnością i siłą emocjonalnego przekazu. Jak piszą organizatorzy, twórcy spod znaku art brut często są naznaczeni dysfunkcjami intelektualnymi, psychicznymi lub po prostu szczególną drogą życiową. Wspólna jest dla nich pasja, talent i szczerość w formułowaniu artystycznych wypowiedzi.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie historia odkrywania art brut, najciekawsze indywidualności twórcze z Europy, a także sylwetki artystów, których prace składają się na unikatową w skali kraju płocką kolekcję „Oto Ja”.

Gościem będzie Adam Nidzgórski, artysta polskiego pochodzenia od lat mieszkający we Francji – jego rysunki znajdują się w wielu europejskich kolekcjach muzealnych i prywatnych oraz zbiorach płockiego Stowarzyszenia Oto Ja.Spotkanie odbędzie się 19 października o godz. 11.15 w siedzibie Galerii Oto Ja przy Pl. Narutowicza 2/29 w Płocku (obok pizzerii 10,5). Prowadzący: Beata Jaszczak i Radosław Łabarzewski. Spotkanie jest częścią projektu „INNI – refleksje nad procesem wykluczenia w kulturze”, finansowanego ze środków Miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU