REKLAMA

Szpital tymczasowy już działa. Trafią tam nie tylko pacjenci z Płocka

REKLAMA

Po kilku dniach niższej liczby zakażeń, w środę znów liczba nowych i potwierdzonych przypadków wzrosła – odnotowano ich 12.168. Wyższa jest też liczba dobowych zgonów – z powodu COVID-19 zmarły 133 osoby, a z chorobami współistniejącymi – 435 osób. W tej sytuacji szpital tymczasowy w Płocku, który od dzisiaj przyjmuje pacjentów, może być istotną pomocą.

Minionej doby w Płocku potwierdzono 38 nowych zakażeń, zmarły 3 osoby ze stwierdzonym COVID-19. W powiecie płockim nowych zakażeń jest 20 oraz 2 zgony wśród osób zakażonych. W powiecie sierpeckim potwierdzono 19 zakażeń, natomiast w gostynińskim 13 nowych zakażeń i 2 przypadki śmiertelne.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku według stanu na 9 grudnia godz. 8.30, jest ogółem 472 pacjentów, z czego u 77 potwierdzono zakażenie koronawirusem, a 29 osób czeka na wynik wymazu. Pod respiratorem znajduje się 11 pacjentów, zmarły 3 osoby z COVID-19. Do SOR ostatniej doby zgłosiło się aż 126 osób, z czego 11 pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

Od środy, 9 grudnia, ruszył szpital tymczasowy w Płocku, będący oddziałem szpitala wojewódzkiego.– Dzisiaj na sztabie lekarze ordynatorzy oraz pielęgniarki oddziałowe zostali poinformowani o  uruchomieniu szpitala tymczasowego. Mają kierować tam pacjentów, którzy spełniają wskazania – wyjaśniał podczas telekonferencji dyrektor szpitala, Stanisław Kwiatkowski. – Dwóch pacjentów wstępnie zgłosił już kierownik SOR – dodał.

W szpitalu tymczasowym przygotowano łóżka na 56 pacjentów, dyżury rozpisane są do końca roku. Nie działa jeszcze OIOM, ze względu na brak anestezjologa, jednak być może i tu sytuacja się rozwiąże. Jak wyjaśnił dyrektor Kwiatkowski, prowadzone są rozmowy z anestezjologami pracującymi w szpitalu wojewódzkim, którzy mieliby pełnić dyżury w tymczasowym.

Dyrektor Stanisław Kwiatkowski zapewnił także, że do szpitala tymczasowego kierowani będą nie tylko pacjenci z Płocka, ale i z okolicznych szpitali, jeśli będzie taka potrzeba. Kierować tam można pacjentów z całego województwa mazowieckiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Anonim says:

  Panie,,to są jaja,, naucz się czytać ze zrozumieniem i bacz pilnie na znaki interpunkcyjne….

 2. MY299 says:

  mam nadzieje ze patologia obywatelska nie będzie przyjmowana do tego szpitala..

 3. To są jaja says:

  Cytuję: W szpitalu tymczasowym przygotowano 56 pacjentów, dyżury rozpisane są do końca roku.

  Domniemam, że chodzi tu o interpretację osób udających chorych, pacjentów którzy będą swoistymi statystami tego tymczasowego szpitala. No bo jak inczej wytłumaczyć taki zapis słowny ?
  Druga sprawa: kryteria przyjęć do tego szpitala. Wynika z nich, że tak naprawdę aby się tam znaleźć trzeba być osobą zdrową ! Osoby zdrowe raczej nie leżą w szpitalach, stąd potrzeba wziąć 56 osób zdrowych które będą udawać pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU