W pierwszy dzień wiosny odbył się tradycyjny już, 27. Bieg Wagarowicza – impreza organizowana przez Zespół Szkół nr 1 na Międzytorzu. W wyścigu mogli wziąć udział wszyscy młodzi ludzie spragnieni sportowych wrażeń.

21 marca br. na Międzytorzu odbył się 27. Bieg Wagarowicza, impreza, która ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego spędzenia Dnia Wagarowicza i sportu jako takiego. Pomysłodawcą wydarzenia jest Jarosław Malanowski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2, który zorganizował Bieg Wagarowicza dla wszystkich chętnych uczniów ze swojej szkoły i zaprzyjaźnionych nr 13 i 20.

Obecnie w biegu udział biorą uczniowie, nie tylko z większości szkół w Płocku, ale i placówek z całego regionu. Bieg Wagarowicza jest uważany obecnie za największą imprezę sportową w Płocku dla dzieci i młodzieży. W roku poprzednim, podczas 26. Biegu Wagarowicza, udział w rywalizacji wzięło 887 uczestników.

Warto jednak zwrócić uwagę, że są to zawody nie tylko przyciągające co roku liczną grupę młodych zapaleńców sportu, ale również niezwykłe talenty. Wielu znanych sportowców płockich na początku swoich karier brało udział w tym biegu: Paweł Sobczak, Bogusława Bedyk, Mariusz Giżyński, Anna Małkiewicz, Łukasz Kalaszczyński czy Dominika Muraszewska.

– Od samego początku było to tak pomyślane, żeby to były legalne wagary. Wiemy, że nie da się pewnych zwyczajów zmienić i 21 marca jest to dzień, w którym uczniowie próbują chodzić na wagary. My stwarzamy taką alternatywę, żeby przyjść do nas i żeby to był dzień, który legalnie spędzamy na wagarach – opowiadał Piotr Mieszkowski, nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 i koordynator 27. Biegu Wagarowicza.

Piotr Mieszkowski zwrócił uwagę, że młodzież uczestnicząc w Biegu Wagarowicza, jednocześnie ma dzień wolny od zajęć – jest on usprawiedliwiony, z racji uczestnictwa w wydarzeniu. Koordynator również podkreślił, że poza osobami, które chcą mieć dzień wolny, pojawiają się na biegu zawodnicy tacy jak Piotr Różycki, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 800 metrów.

Podczas tegorocznych zmagań, Zespół Szkół Centrum Edukacji zajął pierwsze miejsce w kategorii Licealiada. Nauczyciel wf-u Mirosław Nisztor z tej jednostki przyznał, że Bieg Wagarowicza jest bardzo fajną propozycją dla młodzieży na spędzenie dnia wagarowicza. Tego samego zdania jest zwyciężczyni biegu dla rocznika 2002, będąca od niedawna w zapleczu kadry narodowej, Zuzanna Budnicka.

– To jest na pewno lepszy pomysł niż chodzenie na wagary, każdy powinien się przerzucić na sport. Są różne dyscypliny i każdy znajdzie coś dla siebie – komentowała Zuzanna Budnicka.

Zawodniczka opowiedziała, że trenuje od trzech lat i już wcześniej uczestniczyła w tym biegu i zawsze był trudny, jednak w tym roku okazał się wyjątkowo lekki.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji