Szesnaście róż dla seniorów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PKN ORLEN startuje z nowym kulturalnym projektem. Tym razem będą to darmowe przedstawienia skierowane dla osób w wieku 65+.

13 marca br. o godzinie 13 w Spółdzielczym Domu Kultury zostanie wystawione przedstawienie “Szesnaście róż”. Wydarzenie odbędzie się w ramach programu “ORLEN dla Płocka – Kultura z pasją” i będzie darmowe. 

Muzyczno-śpiewający spektakl będzie wykonywany przez Katarzynę Anzorge, znaną z płockiej sceny teatralnej i seriali telewizyjnych “Egzamin z życia” i “Ojciec Mateusz”.

Akcja przedstawienia dzieje się podczas 16. rocznicy ślubu pewnej pary. W trakcie wydarzenia dochodzi do odkrycia kilku tajemnic. W trakcie spektaklu będzie można usłyszeć piosenki do wierszy m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Mariana Hemara, Jonasza Kofty.

– Wespół z prozą Jana Polaka, zarazem scenarzysty i reżysera przedstawienia, tworzą one wielobarwny obraz związku dwojga ludzi. Jest więc zabawnie, serdecznie, ironicznie, a nawet i niepokojąco… – zachęcają organizatorzy.

A co w scenariuszu? – Poznali się jeszcze w szkole, pobrali na studiach, dorobili M-3 „z drugiej ręki”… Wspólna podłoga, ściany, łóżko. Wspólne decyzje, grono przyjaciół, uśmiechy, pocałunki, wspólne idealne życie… i całkiem osobne, nie zawsze idealne tajemnice. Słowem małżeństwo, jakich wiele. On w każdą rocznicę przynosi jej różę, a rocznica staje się pretekstem do ożywienia ciepłych wspomnień i odkrycia kilku kart. Dzisiaj przynosi szesnastą. To będzie róża i rocznica pamiętna. Dla obojga. W „Szesnastu Różach” rocznica ślubu staje się więc impulsem do ożywienia wspomnień. A jak to zrobić najlepiej? Oczywiście śpiewająco! – czytamy w opisie.

Po spektaklu chętni seniorzy będą mogli uczestniczyć w warsztatach wokalnych. Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą odebrać darmowe wejściówkiSpółdzielczym Domu Kultury przy ul. B. Krzywoustego 3 w piątek, 9 marca. Zaproszenia wydawane będą od godziny 12 do wyczerpania limitu (jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki).

Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów dostępny jest w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej oraz na stronie internetowej.

Jednocześnie przypominamy, że Orlen organizuje cały czas bezpłatne przedstawienia dla dzieci w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA – “Dzieciństwo z uśmiechem”. W tym roku odbędzie się 11 przedstawień.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji