Dziesięciu uczestników turnieju (w tym 7 juniorów i 3 osoby starsze: dwóch ojców i jeden dziadek) rywalizowało ze sobą około pięć godzin. Turniej rozegrano w systemie kołowym – „każdy z każdym”, czyli w sumie odbyło się 9 rund (jedna partia trwała pół godziny).
Rozgrywki miały charakter świąteczny, noworoczny i rodzinny co spowodowało, iż juniorzy mogli zmierzyć się z trudniejszymi, bardziej doświadczonymi przeciwnikami.
Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Wanecki – dotychczasowy lider Szachowej Ligi Szkół, drugą lokatę wywalczył Michał Potkański, a trzecią Marcin Rojek. W czołówce najlepszych znalazła się także Joanna Czarnomska z Mochowa, będąca jedynym gościem spoza Płocka.
Nagrodami dla wszystkich zawodników były książki, które uczestnicy sami sobie wybierali, w zależności od własnych upodobań.
Pieczę nad zawodami sprawował pasjonata oraz trener szachów w Młodzieżowym Domu Kultury prof. Tomasz Zbrzezny.








![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)













![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)


















