REKLAMA

Szachowa Liga Szkół

REKLAMA

W sobotę rozpoczął się IV turniej siedemnastej edycji rozgrywek szachowych dla dzieci i młodzieży.

Turniej posiada strukturę ligi i trwa już siedemnasty sezon. Jego uczestnicy grają czwórkami, z których zwycięzca awansuje do wyższej grupy, natomiast zawodnik zajmujący ostatnie miejsce w swojej czwórce spada do niższej grupy. W ten sposób systematycznie zmienia się skład grup.

Cały turniej zostanie rozegrany w ciągu ośmiu kolejnych miesięcy – od września do kwietnia, po czym zostanie wyłoniona najlepsza ósemka, która zaprezentuje swoje umiejętności w finale planowanym w maju 2012 r.

Na szczycie obecnej klasyfikacji najlepszych szachistów znajdują sie kolejno:  • Krzysztof Wanecki,
  • Michał Boczkański,
  • Marcin Rojek,
  • Batrosz Czekaj.

Po wczorajszych rozgrywkach, do 18 kwalifikowanych zawodników dołączyło 3 nowych uczestników, którzy w skupieniu po raz pierwszy pokazywali swoje umiejętności.

Jak twierdzi pasjonata oraz trener szachów w Młodzieżowym Domu Kultury, prof. Tomasz Zbrzezny: „Szachy to sport charakterów, sport na granicy nauki i sztuki. Jest to bardzo wszechstronna dyscyplina, kształcąca techniki niezwykle cenne z punktu wiedzenia rozwoju człowieka. Uczą one przede wszystkim odpowiedzialności za własne czyny, za podjęte decyzje, a także koncentracji i dobrej organizacji czasu”.

Wszystkich młodych, chętnych i lubiących szachy MDK zaprasza na wspólne rozgrywki w każdą sobotę od godziny 9, gdzie pod okiem specjalisty można zmierzyć się z innymi zawodnikami, zgłębiając tajniki tej wspaniałej dyscypliny.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU