REKLAMA

Sytuacja w płockim szpitalu nieco lepsza. W regionie potwierdzono zakażenie u 145 osób, 8 zmarło

REKLAMA

Stopniowo zmniejsza się ilość pacjentów zakażonych koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Dzięki temu, zwalniają się zajęte izolatki na SOR i przy oddziałach szpitalnych.

Na godz. 8.30 w piątek, 27 listopada, w szpitalu wojewódzkim przebywa 89 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, a 23 pacjentów oczekuje na wynik. Od czwartku pobrano wymaz do badania od 65 osób.

To dobra informacja, ponieważ jeszcze niedawno pacjentów było powyżej stu, przez co szpital musiał uruchomić dla nich izolatki na SOR i przy oddziałach szpitalnych. Teraz, jak zapowiedział dyrektor szpitala, Stanisław Kwiatkowski, pacjenci będą stopniowo przenoszeni na oddziały dedykowane COVID-19.

– Mam nadzieję, że ta tendencja spadkowa będzie się utrzymywała – powiedział podczas telekonferencji z dziennikarzami Stanisław Kwiatkowski.

Pod respiratorem nadal przebywa 15 pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19. Niestety, minionej doby zmarło 2 zakażonych pacjentów.

Nadal dość wysoka jest liczba pracowników szpitala, którzy są na zwolnieniach lekarskich, kwarantannie lub izolacji domowej – obecnie wynosi ok. 17-18 proc., z czego 33 pracowników jest w izolacji domowej z powodu zakażenia bądź kontaktu z osobą zakażoną.Sytuacja w szpitalu nie pozwala jeszcze na wznowienie przyjęć planowych pacjentów.

– Ordynatorzy oddziałów mają jednak uprawnienia, by ocenić stan zdrowia pacjenta i, jeśli zagraża on życiu, przyjąć pacjenta do szpitala – zapewnia dyrektor Kwiatkowski.

Ostatniej doby w całym kraju odnotowano 17.060 nowych przypadków (dane wg systemu EWP). Ogółem zmarło 579 osób, u których zdiagnozowano COVID-19, w tym 112 bez chorób współtowarzyszących.

W regionie płockim ogółem potwierdzono zakażenie u 145 osób, w tym 58 w Płocku, 63 w powiecie płockim, 13 w powiecie gostynińskim i 11 w powiecie sierpeckim.

Ogółem w regionie zmarło 8 osób, u których zdiagnozowano COVID-19, po dwie osoby w Płocku, powiecie płockim, gostynińskim i sierpeckim. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU