REKLAMA

Świeże produkty na wyciągnięcie ręki. Będzie więcej targowisk w okolicy?

REKLAMA

Ponad 8,4 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego na tworzenie lub modernizację targowisk. Wnioski o dofinansowanie można składać do 9 grudnia br.

Mają być nowoczesne, oświetlone, posiadać utwardzone parkingi oraz sanitariaty, a przynajmniej połowę ich powierzchni zajmować będą zadaszone stoiska. Do tego przyłącze do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergentycznej. Już w przyszłym roku właśnie tak mogą wyglądać kolejne targowiska w województwie mazowieckim, dzięki czemu rolnicy w lepszych, niż dotychczas warunkach będą mogli sprzedawać swoje produkty.

PowiązaneTematy

Takie inwestycje są o tyle ważne, iż Polacy coraz częściej i coraz bardziej świadomie wybierają żywność nieprzetworzoną, wyprodukowaną u lokalnych producentów, której jakość jest znacznie wyższa, niż produktów spożywczych sprowadzanych z zagranicy lub produkowanych masowo, z użyciem różnego rodzaju konserwantów.

DLA KOGO I NA CO WSPARCIE

O unijne wsparcie mogą ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Inwestycje mogą być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wartość dofinansowania nie może przekroczyć 1 mln zł.ZGŁOSZENIA

Wnioski o przyznanie pomocy należy złożyć w formie pisemnej osobiście lub drogą pocztową pod adresem: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa. Formularze wniosków dostępne są na stronie Biura Regionalnego KSOW.

Dotychczas z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na budowę i remonty targowisk w województwie mazowieckim przeznaczono już 21, 5 mln zł i podpisano 23 umowy na budowę targowisk, z czego 7 jest już oddanych do użytku.

Tym razem do rozdania jest jeszcze 8,4 mln zł. Więcej informacji można uzyskać pod numerami tel. 22 597-96-21, 22 597-91-67, 22 597-96-43.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU