REKLAMA

Summer Fall Festival ponownie na płockiej plaży. Znamy pierwsze gwiazdy

REKLAMA

Ten festiwal to dopełnienie imprezowej oferty Płocka oraz zakończenie sezonu festiwalowego w Polsce. Summer Fall odbędzie się po raz drugi na płockiej plaży 14 września. Wśród tegorocznych gwiazd m.in. Kamil Bednarek i zespół Enej.

Summer Fall Festival to nowe wydarzenie na płockiej, ale i też polskiej scenie festiwalowej. Impreza, która odbędzie się w naszym mieście po raz drugi, prezentuje szeroko rozumianą muzykę rockową, od indie, przez tradycyjne brzmienia gitarowe, po metal.

Jak zapewniają organizatorzy, ta impreza jest dopełnieniem muzycznej oferty Płocka. Ma stać się trzecim – po Reggaelandzie i Audioriver – dużym muzycznym festiwalem w mieście. Festiwal ma zamykać sezon letnich festiwali w Polsce. Pozwoli także na lepsze poznanie Płocka przez fanów dobrej muzyki z całej Polski. Wstęp na drugą edycję festiwalu będzie bezpłatny.

Znamy już pierwsze gwiazdy, jakie zaprezentują się 14 września na płockiej plaży:

Farben Lehre

Zespół muzyczny, który płocczanie znają doskonale, ponieważ powstał w naszym mieście w 1986 roku i zdobył ogromną popularność w całym kraju. Farben Lehre prezentuje punk rock, punky reggae i rock alternatywny. Zespół, który powstał z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa swój pierwszy koncert dał w płockiej Jagiellonce, natomiast w 1990 r. Farbeni zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie.

Od wielu lat płoccy muzycy grają trasy koncertowe w całym kraju (110 koncertów w 2009 r. zarówno w dużych jak i małych miastach). Od 2004 roku Wojciech Wojda jest organizatorem, a Farben Lehre głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live.

Enej

Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza popu i szeroko pojętej alternatywy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa, pełniącego funkcję menadżera zespołu. Enej, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej.

W 2011 roku zespół wystąpił w programie „Must Be the Music. Tylko muzyka” i dostał się do finału, w którym zajął pierwsze miejsce. Utwór „Radio Hello” zyskał ogromną popularność zarówno w polskich, jak i w ukraińskich rozgłośniach radiowych. Z kolei 30 czerwca zespół wystąpił na Heineken Open’er Music Festival.

W marcu 2012 roku formacja wydała kolejny singiel „Skrzydlate ręce”, który podbił wiele list przebojów. Dzięki temu utworowi zdobyli wiele prestiżowych nagród na festiwalach i galach muzycznych, tj. SuperPremiery oraz Eska Music Awards 2012 („Piosenka roku”), piosenka została okrzyknięta „Przebojem roku” według Radia ZET.3 lutego 2013 roku na antenie radia RMF FM odbyła się premiera trzeciego singla z albumu „Folkhorod” – „Lili”. Na TOPtrendy 2013 zespół wygrał konkurs „Największe Przeboje Roku 2012” z piosenką „Tak smakuje życie”, tym samym pokonując m.in. Ewelinę Lisowską, Julę oraz Rafała Brzozowskiego.

Kamil Bednarek

Dwudziestodwulatek z Brzegu, który zyskał popularność po występie w programie „Mam Talent!”. Dotarł do finału i zajął drugie miejsce. Jest wokalistą, ale także kompozytorem, instrumentalistą i autorem tekstów. W latach 2008-2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku występuje w zespole sygnowanym jego nazwiskiem.

W 2012 r. zespół SGM podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Powodem takiej decyzji było odejście basisty – Kuby Wojciechowskiego i gitarzysty Szymona Chudego. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną.

The Analogs

Wiosną 1995 roku trzej członkowie legendarnej dla polskiej sceny ska grupy Dr. Cycos po raz pierwszy zeszli do znajdującej się w piwnicy klubu “Bronx”, sali prób i rozpoczęli pracę nad piosenkami, które w założeniu miały być tradycyjnym punk rockiem. Osobami tymi byli: Marek “Oreł” Adamowicz – gitara, Ziemowit Pawluk – perkusja i Paweł “Piguła” Czekała – bas.

Zespół The Analogs uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Grupa zyskała popularność dzięki celnym i unikatowym tekstom Pawła Czekały. Muzycy niejednokrotnie podkreślali swój antyfaszyzm m.in. poprzez umieszczenie swoich utworów na składankach Muzyka Przeciwko Rasizmowi i Class pride world wide.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU