Sukces płockich wokalistów

REKLAMA

30 listopada i 1 grudnia odbywał w Pradze XXII Międzynarodowy Festiwal Adwentowy i Bożonarodzeniowy. Chórzyści z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki odnieśli tam duży sukces – Vox Singers zajął drugie miejsce w kategorii „chóry duże”, a Positive Vibrations okazali się najlepsi jako „chór kameralny”.

Możemy być dumni – nasi wokaliści triumfowali nie tylko przed jury, pozyskali też serca mieszkańców Pragi w trakcie gościnnego przedkonkursowego występu w husyckim kościele św. Mikołaja na praskim Rynku Staromiejskim. Czeskiej publiczności szczególnie podobała się ujazzowiona wersja tradycyjnej ukraińskiej „Dzwoneczkowej kolędy”. Warto podkreślić, że nasze płockie chóry pokonały blisko 40 innych zespołów z Rosji, Czech, Rumunii, Finlandii, Słowacji, Szwecji i Polski.

PowiązaneTematy

VOX SINGERS – działa przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki od miesiąca. Członkami chóru są mieszkańcy Płocka i okolicznych miejscowości. Chórem dyryguje Robert Majewski – wykładowca Instytutu Pedagogiki PWSZ w Płocku, działacz Koła Kodaly’owskiego przy Akademii Muzycznej w Warszawie, członek Płockiego Towarzystwa Muzycznego. Wcześniej, od 1999 roku, prowadził chór uczelniany VOX JUVENTUTIS, z którym odniósł szereg sukcesów na zagranicznych festiwalach chóralnych. Opiekuje się również kwartetem Positive Vibrations. Vox Singers zadebiutowali wspólnym koncertem z Jerzym Zelnikiem i Haliną Łabonarską, podczas obchodów 868. rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku i 109. jej rekonsekracji. Występ podczas Festiwalu Muzyki Adwentowej i bożonarodzeniowej w czeskiej Pradze był ich międzynarodowy debiutem.

A już dziś zapraszamy na występ VOX SINGERS, który odbędzie się 15 grudnia w CH Atrium Mosty (w godz. 16 i 18) oraz 16 grudnia na Starym Rynku (Wigilia przed Ratuszem, od godz. 18). Wokaliści zaśpiewają dla nas najpiękniejsze kolędy.