Złoto dla płockich judoków

REKLAMA

Wychowanek AZS PWSZ Jutrzenka Płock Patryk Ciechomski zdobył w Opolu Puchar Polski Juniorów. Złoto zdobyła także Martyna Maślanka z UKS „Eljot”.

Martyna Maślanka
fot.: UM Płock

Wśród blisko stu uczestników turnieju judo, znalazło się również dwoje przedstawicieli Płocka –  Martyna Maślanka z UKS „Eljot” oraz Patryk Ciechomski z AZS PWSZ „Jutrzenka”. Martyna, w swojej kategorii wagowej -44 kg, nie miała możliwości stoczyć większej ilości walk, ponieważ na walkę zdecydowała się tylko jedna przeciwniczka. Nie oznacza to jednak prostej wygranej, gdyż z Vanessą Machnicka z Klubu Sportowego Akademia Judo Poznań – tegoroczną mistrzynią polski juniorek oraz zdobywczynią srebrnego medalu w Pucharze Europy w Kijowie(Ukraina). Płocka zawodniczka stoczyła więc jedną finałową walkę z przeciwniczką, która do tej pory dwukrotnie wygrywała w starciu z Martyną. Tym razem płocczanka skończyła walkę przed czasem przez ippon efektownym kontrrzutem.

PowiązaneTematy

Patryk Ciechomski w kategorii wagowej -90 kg miał pięciu rywali, stoczył cztery trudne, ale wygrane walki z doświadczonymi przeciwnikami, po raz kolejny zajmując zasłużone pierwsze miejsce. Oba kluby, które reprezentowali płoccy złoci medaliści, w klasyfikacji medalowej zawodniczek i zawodników zajęły bardzo wysokie miejsca. UKS „Eljot” Płock wśród kobiet zajął 7. miejsce z pośród grona 16 klubów, AZS PWSZ „Jutrzenka” Płock wśród mężczyzn zajął 3. miejsce z pośród grona 20 klubów. Obecnie Patryk i Martyna w rankingu zawodników i zawodniczek kategorii wiekowej juniorów i juniorek w swoich kategoriach wagowych wciąż zajmują pierwsze miejsca w Polsce.

Oboje triumfatorzy Pucharu Polski w Opolu Martyna jak i Patryk są stypendystami sportowymi Prezydenta Miasta Płocka.