REKLAMA

Straż Miejska dostała 50 tysięcy

REKLAMA

Czek na 50 tysięcy złotych darowizny odebrał wczoraj Komendant Straży Miejskiej  Andrzej Wochowski z rąk Członka Zarządu ds. Petrochemii PKN ORLEN Marka Serafina. Otrzymane środki w całości przeznaczone zostały na zakup nowego samochodu.

Będzie to nowa Skoda Romster, która w pełni wyposażona i oznakowana wyjedzie na ulice miasta już w drugiej połowie grudnia. Samochód przeznaczony zostanie  do patrolowania ulic.

PowiązaneTematy

We wczorajszym spotkaniu, które odbyło się w Warszawie  uczestniczyli również:

  • Paweł Wojciechowski – Prezes Zarządu Fundacji ORLEN DAR SERCA,
  • Barbara Tęcza – Członek Zarządu Fundacji
  • Piotr Umiński – Naczelnik Wydziału Kierowania i Logistyki Straży Miejskiej
  • insp. Jolanta Głowacka – Rzecznik Prasowy SM.

Na stronie internetowej PKN ORLEN można przeczytać – „(…) Straż Miejska w Płocku została powołana przez samorząd miasta do prowadzenia zadań, związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa mieszkańców. Efektem jej długoletniej służby jest  wzrost zaufania społecznego dla działań Straży, czego dowodem jest zwiększająca się liczba zgłaszanych i realizowanych interwencji.PKN ORLEN i Fundacja ORLEN – DAR SERCA, doceniając kompetencje Straży i znaczenie zaangażowania jej funkcjonariuszy w utrzymanie porządku na terenie Płocka, zadecydowali o przekazaniu środków finansowych, dzięki którym Straż Miejska będzie mogła zakupić nowy samochód potrzebny do realizowania zadań w terenie.

– Ta darowizna oznacza nie tylko wsparcie dla funkcjonariuszy Straży w ich codziennej pracy, ale także przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności. To niezwykle ważne dla Koncernu, którego jednym z priorytetów jest tworzenie bezpiecznego środowiska, w którym działa PKN ORLEN oraz budowanie trwałych relacji z szeroką grupy interesariuszy, czyli pracowników, klientów i partnerów – powiedział Marek Serafin, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Petrochemii.

PKN ORLEN i Fundacja ORLEN – DAR SERCA wspiera Straż Miejską nie tylko przekazując darowizny finansowe. W ubiegłych latach płocka jednostka została obdarowana dwoma samochodami, które do  chwili obecnej eksploatowane są w służbie patrolowej”.