Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który miał pod swoją opieką psa. Zwierzęciem nie miał się kto zająć, więc funkcjonariusze zdecydowali o przekazaniu go do domu opieki zastępczej.
Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie informuje, że 17 marca funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gostyninie celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.
Poszukiwany unikał kary za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Po wykonaniu niezbędnych czynności 35-latek został osadzony, a następnie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
– W trakcie interwencji policjanci ustalili, że zatrzymany opiekował się psem, który w chwili zatrzymania nie miał zapewnionej dalszej opieki. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły na umieszczenie zwierzęcia w tak zwanym „domu tymczasowym dla zwierząt” na terenie powiatu gostynińskiego, gdzie otrzymało należytą opiekę – relacjonuje mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.
Postawa i zaangażowanie gostynińskich policjantów spotkały się z uznaniem ze strony osób prowadzących zwierzęcy azyl.
– Przesympatyczni policjanci z Komendy Policji w Gostyninie przywieźli do nas takiego psiaczka. Jego już były opiekun zrzekł się praw do psa i pojechał na „dłuższe wakacje”. Pies jest pięknie utrzymany, bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Po pełnej profilaktyce, kastracji i lepszym poznaniu będziemy mu szukać domu. Dziękujemy Panom policjantom, że nie poszli na łatwiznę i nie wysłali psa do schroniska, tylko szukali realnej pomocy – ogłosił Dom Tymczasowy Felkowy Stryszek.
Policjanci przypominają, że ich służba to nie tylko dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i egzekwowanie prawa, ale także reagowanie w sytuacjach wymagających troski o zwierzęta i ich dobrostan.


















![„Jurassic World”, „Buzz Astral” czy „Goliat”? Sprawdźcie propozycje NK Przedwiośnie [REPERTUAR]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2022/06/nove_kino_przedwiosnie1-360x180.jpg)


![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)
![Doktorat to więcej niż nauka. O ambicji, stresie i drodze po tytuł naukowy [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wystapienia-360x180.jpeg)
![Social media to szansa czy zagrożenie? Młodzież Staszica zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/staszic1-360x180.jpeg)


![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)








![RYKOwisko znów przyciągnie setki pasjonatów. Będzie niespodzianka! [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/rykowisko-360x180.jpeg)








