“Stop tirom” zacznie funkcjonować już w sobotę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już od najbliższej soboty, na wybranych ulicach naszego miasta, zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Jednak tym razem nie chodzi o kolejne utrudnienia, spowodowane robotami drogowymi.

Dokładnie w sobotę, 8 sierpnia, w Płocku zostaną wprowadzone ograniczenia dla pojazdów przewożących towary niebezpieczne oraz pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton. W związku z tym, wjazd na wybrane płockie ulice będzie możliwy jedynie w oparciu o zezwolenie i identyfikator, których wydawanie jest bezpłatne.

Zmiany w ruchu drogowym transportu ciężkiego spowodowane zostaną powstałym z inicjatywy mieszkańców miasta projektem “Stop tirom”, który zwyciężył w I edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Wnioski o wydanie zezwoleń na przejazd ulicami, na których wystąpią ograniczania, można było składać od marca 2015 roku i w dalszym ciągu jest to możliwe. Regulamin wydawania i użytkowania zezwoleń, dokładnie określa, po spełnieniu jakich warunków wnioskodawca uzyska stosowne zezwolenie. Po otrzymaniu zezwolenia, którym jest identyfikator, należy go umieścić wewnątrz pojazdu, za szybą po lewej stronie.

Warto wspomnieć, że przejazd przez miasto pojazdów objętych ograniczeniami będzie możliwy ulicami nie objętymi ograniczeniami – tzw. „korytarzami komunikacyjnymi”.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w Zespole Wydawania Zezwoleń pod numerem telefonu: 24 367-08-32. Wypełnione dokumenty należy składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Płocka, Biurze Obsługi Klienta na stanowisku nr 6 (wejście od ulicy Zduńskiej) lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Płocka, plac Stary Rynek 1, 09-400 Płock.

Wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania zezwolenia na poruszanie się drogami objętymi ograniczeniami, jak również mapy ograniczeń i wzory identyfikatorów, znajdziecie pod linkiem znajdującym się poniżej.

Mapy, potrzebne dokumenty i wzory identyfikatorów

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji