Stoczniowiec doczeka się modernizacji. Prace ruszą jeszcze w tym roku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podczas czwartkowego spotkania prezydenta Płocka z mieszkańcami osiedla Radziwie padła deklaracja, której oczekiwali wszyscy sympatycy płockiego Stoczniowca. Jeszcze w tym roku rozpocznie się zapowiadana od dawna modernizacja obiektu tego klubu.

Stoczniowiec Płocki to jeden z najstarszych klubów piłkarskich w mieście. Głównym zadaniem tego liczącego ponad 60 lat ośrodka było szkolenie młodzieży. To właśnie na Radziwiu uczono podstaw gry młodych piłkarzy, którzy na boisku Stoczniowca poznawali dyscyplinę treningową. Niestety, ten historyczny obiekt pozostawał przez kilka ostatnich lat w cieniu. Modernizacja – którą obiecano jeszcze podczas prezydentury Mirosława Milewskiego – nie została przeprowadzona, a zamiast dzieciaków trenujących na murawie, łatwiej było spotkać przypadkowych nietrzeźwych lub ludzi, oglądających stojące w komisie stare samochody.

W 2006 roku klub podpisał porozumienie, na mocy którego zrzekł się wszelkich praw do obiektu. W ramach umowy, w ciągu dwóch lat miały powstać dwa nowoczesne i oświetlone boiska, nowe szatnie i budynki administracyjne, a na murawie Stoczniowca obiecano rozgrywać trzecioligowe mecze. Tak się jednak nie stało, a potrzeby klubu ignorowano.

Temat remontu Stoczniowca powrócił w 2013 roku, kiedy to przebudowa ośrodka została zgłoszona do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu – jednak bezskutecznie.

Dziś, podczas spotkania z mieszkańcami Radziwia, Andrzej Nowakowski zadeklarował, iż remont Stoczniowca rozpocznie się jeszcze w tym roku. – Inwestycja została podzielona na dwie części – powiedział podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami. – Została ona wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2015 rok. Przeznaczymy na ten cel w sumie ponad 3 mln złotych. Chcemy, by jak najszybciej dzieciaki miały gdzie trenować – dodał.

Prezydent zapewnił też, że obietnica ta zostanie dotrzymana. – Obiecałem Orliki, są Orliki, tak samo było z wiaduktem i budującą się obwodnicą – wymieniał. – Stoczniowiec zostanie zmodernizowany – zapewniał.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji