REKLAMA

Startuje zimowa odsłona Kawiarni Jazzowej i Alterstacji POKiSu

REKLAMA

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zdradził wykonawców, którzy przyjadą do Płocka w ramach Kawiarni Jazzowej i Alterstacji. Wystąpi m.in. Marek Napiórkowski i Dr Misio.

PowiązaneTematy

Jesienna Alterstacja cieszyła się ogromnym uznaniem zarówno publiczności, jak i artystów. To od Płocka swoje trasy koncertowe promujące najnowsze wydawnictwa rozpoczęły: Gaba Kulka i Julia Marcell. POKiS obiecuje, że zimowa edycja będzie trzymała równie wysoki poziom.

Koncerty rozpoczną się 16 stycznia – od ostrego rock & rolla ze znakomitymi tekstami Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Trzy miesiące po premierze drugiego krążka, zatytułowanego „Pogo” w POKiSie zagra Dr Misio, czyli pięciu facetów z Arkadiuszem Jakubikiem na czele, a każdy z innej muzycznej planety.

Dr Misio powstał w czerwcu 2008 roku. To nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy. Dr Misio – pod wodzą Wojtka Smarzowskiego – zrealizował swój pierwszy klip do tytułowego utworu „Młodzi” z debiutanckiego albumu, który nagrano w 2012 roku u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. Swoją rękę do aranżacji piosenek „Mentolowe papierosy” i „Pudelek” przyłożył Mateusz Pospieszalski. W październiku zadebiutował drugi albumu zespołu „Pogo”. Pierwszy singiel, o tym samym tytule, już w tym tygodniu trafi do rozgłośni radiowych.

Dr Misio wystąpi 16 stycznia o godzinie 19. Bilety: 20 zł/30 zł (w dniu koncertu).Powraca także Kawiarnia Jazzowa, której zimową odsłonę zainauguruje koncert Marka Napiórkowskiego. Artysta to światowej klasy muzyk czterokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany Jazzowym Gitarzystą Roku 2012. Napiórkowski, który w naszym mieście zagra z okazji Kawiarni Jazzowej, był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma Jazz Forum. Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Korei, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, a także z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz.

 Nagrał cztery solowe płyty: „NAP” (2005) z udziałem m.in. Leszka Możdżera, Anny Marii Jopek i Henryka Miśkiewicza, „Wolno” (2007) z udziałem Gregoire Mareta i Mino Cinelu (płyta ta uzyskała status złotej płyty), „Marek Napiórkowski Trio KonKubiNap” (2011) z Robertem Kubiszynem i Cezarym Konradem (live) oraz „UP!” (2013) z udziałem Clarence’a Penna, Adama Pierończyka, Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna, Henryka Miśkiewicza i nonetu muzyków symfonicznych.

– Ta muzyka to efekt moich poszukiwań i przemyśleń, historia faceta, który nie jest już młodzieniaszkiem, ale który nie chce oglądać się do tyłu – mówi o swojej twórczości Marek Napiórkowski. – Każda z poprzednich płyt była powodem do dumy i źródłem ekscytacji, ale UP! jest dla mnie czymś szczególnym. Sumą doświadczeń, wejściem na wyższy poziom i pierwszym krokiem, by iść… jeszcze wyżej – dodaje.

Koncert odbędzie się 9 stycznia o godzinie 19. Bilety: 35 zł/ 45 zł (w dniu koncertu).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU