Stare druki jak nowe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Nowe oblicze starych druków” to tytuł wystawy, promującej efekt renowacji zabytkowych starodruków ze zbiorów specjalnych Biblioteki im. Zielińskich w Płocku, odrestaurowanych w ramach V edycji konkursu grantowego Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Towarzystwo Naukowe Płockie otrzymało 21 000 zł na realizację projektu “Renowacja zabytkowych map i starodruków Biblioteki im. Zielińskich TNP”. Dzięki temu poddano procesowi konserwacji 7 woluminów z XVIII wieku oraz arkusze zabytkowych map: Mapę Gruzji z 1862 roku oraz mapę Czech z 1768 roku. Na wystawie, podsumowującej projekt, obejrzeć będzie można także inne starodruki, które odnowiono w ramach dotacji, pozyskanych przez TNP z różnych źródeł. Zaprezentowana zostanie również ciekawostka – egzemplarz “Biblioteczki Podróżnej” z XIX wieku, który jest jednym z trzech zachowanych w polskich księgozbiorach.

Otwarcie wystawy w budynku TNP przy Placu Narutowicza 8 odbędzie się w poniedziałek 29 października o godz. 12. Otworzy ją ks. prof. Michał Grzybowski, wiceprezes TNP. Wystawa będzie można obejrzeć tylko przez trzy dni, do 31 października, w godzinach 8-15. Wstęp na wystawę jest wolny.

Środki na realizację projektu przekazała Fundacja “Fundusz Grantowy dla Płocka”. Granty, przyznane w V edycji konkursu, pochodzą z darowizn Fundatorów: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Darczyńcy V edycji Levi Strauss Foundation.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji