REKLAMA

Stare Dobre Małżeństwo raz dwa! Rozdaliśmy bilety [WYNIKI]

REKLAMA

Legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo po raz drugi wystąpi ze swoim koncertem w płockim Teatrze Dramatycznym. W trakcie występu będzie można usłyszeć kultowe piosenki z najstarszego repertuaru SDM. W naszym konkursie do zgarnięcia były dwa podwójne bilety na ten koncert. Kto je wygrał?

Stare Dobre Małżeństwo występowało w Płocku w listopadzie. Koncert okazał się strzałem w dziesiątkę, bilety zostały wyprzedane. Teraz, na specjalne życzenie publiczności SDM przyjedzie do naszego miasta ponownie. Melomani wysłuchają najpopularniejszych kawałków grupy, wśród nich m.in. „Blues o 4 nad ranem”, „Jak”, „Komunia”, czy „Bieszczadzkie Anioły”, a także najnowszych piosenek, które już uznano za hity: „Topielca” oraz „Ogień zapłonie w nas”.

Stare Dobre Małżeństwo to grupa muzyczna, wykonująca poezję śpiewaną. Muzykę do niemal wszystkich piosenek skomponował Krzysztof Myszkowski, założyciel i lider zespołu. Grupa wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego, tworzącego w początkach lat 80. XX wieku, w skład którego wchodzili: wspomniany już Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas licealiści.

Kolejna szansa na posłuchanie SDM na żywo – 11 stycznia o godz. 17. Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewni niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary sześcio- i dwunastostrunowe oraz dobro, cajon, kontrabas, a także niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

W połowie grudnia zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania były dwa podwójne bilety na koncert SDM. W zabawie wzięło udział jedenaście osób, ale wybór zwycięzców nie był prosty. Odpowiedzi na nasze pytanie „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś lub powinnaś otrzymać bilety?” były na wysokim poziomie. Po dość burzliwej dyskusji ustaliliśmy dwójkę zwycięzców, by potem rozpocząć jeszcze jedną rozmowę i zmienić zdanie. Oto dwie zwyciężczynie i ich odpowiedzi:[accordions]
[accordion title=”Agnieszka” load=”hide”]Z anielskim westchnieniem
Gonię za marzeniem
By się w końcu spełniło
I SDM-em wypełniło
Słowem poetyckim
Teatr Dramatyczny!
Bym poezję Stachury
I życiowe treści
Mogła poczuć, przeżyć
I na nowo uwierzyć
We wrażliwość człowieka
Co wciąż na lepsze czeka…
W ten sposób proszę
O tę chwilę rozkoszy
Dla mnie i mamy
W pięknym Płocku czekamy![/accordion]
[accordion title=”Dorota” load=”hide”]Stare Dobre Małżeństwo to ikona, wręcz instytucja, a nawet filar poezji śpiewanej w Polsce. Tylu cudownych płyt jednej grupy, których poziom muzyczny, ale przede wszystkim tekstowy, jest tak wysoki, nie spotyka się często. Bardzo się cieszę, że zagrają w Płocku – okazuje się że jesteśmy wrażliwi na piękno, które jest podstawą życia w ogóle, oczywiście w pojęciu głębszym niż tylko wizualnym. SDM to wiele pięknych (chociaż nie zawsze) wspomnień – ich muzyka towarzyszyła wielu ważnym momentom w moim życiu. Bezsenne noce z bluesem o 4 nad ranem, czy listopadowe depresje w melodię „Jesieni”. Miło byłoby otrzymać bilety – mama na pewno się ucieszy :-) I byłaby okazja odwiedzić Płock, miasto które zimą strasznie kaszle[/accordion]
[/accordions]

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy! Panie otrzymały maile z informacją o sposobie odbioru nagród.

Przypominamy, drugi koncert Starego Dobrego Małżeństwa odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 17. Bilety w cenie 70 zł dostępne w kasie teatru, tel. 24 266 38 08, 24 266 38 17.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU