Stań się Mustangiem!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chcesz dołączyć do Mustangów? Masz szansę już w najbliższy poniedziałek.

Futbol amerykański to sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Celem gry jest zdobycie w ustalonym czasie większej liczby punktów od drużyny przeciwnej.

Piłkę można przemieszczać wykopując, niosąc, rzucając lub przekazując ją z rąk do rąk między zawodnikami. Główną zasadą jest rzucanie piłki ręką. Punkty zdobywa się na wiele sposobów, na przykład przez przeniesienie piłki przez linię punktową, rzucenie piłki do zawodnika stojącego za tą linią – czyli w polu punktowym – lub przez kop na bramkę przeciwnika. Wygrywa drużyna z większą liczbą punktów w momencie, gdy upływa czas meczu i kończy się ostatnia akcja. W razie remisu w czasie regulaminowym stosuje się dogrywki z zasadą “nagłej śmierci” – odpowiednik “złotego gola” w piłce nożnej. Niekiedy mecz może zakończyć się remisem, jeśli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy.

Do tego sportu mogą dołączyć nowi gracze. Płocka drużyna Mustangów ogłasza rekrutację na nowych członków drużyny. Każdy, kto ma ochotę grać w futbol amerykański, powinien pojawić się 28 listopada o godz. 20 w Hali Zespołu Szkół Technicznych przy Kilińskiego 4. Trzeba pamiętać o zabraniu stroju i obuwia sportowego. Warunkiem jest również ukończone 17 lat.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji