REKLAMA

Stadion Stoczniowca i Płockie Centrum Rehabilitacji – będą na czas?

REKLAMA

O problemach, z jakimi przez lata borykał się stadion na Radziwiu pisaliśmy na łamach PetroNews często. Klub od lat starał się o dodatkowe środki, aby wyremontować obiekt. Kiedy wreszcie wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem, doszło do zamieszania z firmą KBUD, która realizowała tę inwestycję. W wyniku nieporozumień między firmą a urzędem miasta, wykonawca zaprzestał prac. Ta sama spółka realizowała też Płockie Centrum Rehabilitacyjne. Co dzieje się teraz na tych obiektach?

Miasto ogłosiło nowe przetargi, które udało się dość szybko rozstrzygnąć. 2 października przetarg na dokończenie remontu stadionu Stoczniowca wygrała spółka Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna, która zaoferowała najniższą cenę – 2.492.924,32 zł. Płockie Centrum Rehabilitacyjne miała dokończyć z kolei firma EURODOM Jarosław Dąbrowski z Tłuchowa. Koszt dokończenia prac to nieco ponad 3,1 mln złotych. Termin zakończenie prac wyznaczono na grudzień tego roku. Zapytaliśmy w Ratuszu, czy prace idą zgodnie z harmonogramem, odwiedziliśmy też place budowy.

Urzędnicy zapewniają, że obie inwestycje zostaną ukończone do końca roku.

– Zakończona została budowa budynku sanitarno-szatniowego wraz z instalacjami wewnętrznymi – poinformował nas Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami w Urzędzie Miasta. – Trwają przeglądy inspektorskie wykonanych sieci zewnętrznych, tj.: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz elektrycznej. Realizowane są prace przy montażu oświetlenia boiska. W najbliższych dniach rozpocznie się układanie nawierzchni ze sztucznej trawy na odpowiednio przygotowanej warstwie podbudowy, jednak tempo i czas układania uzależniony jest od warunków atmosferycznych – tłumaczył Konrad Kozłowski.

Dodał też, że prace przy budowie Centrum Rehabilitacji również przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Wykonawca w najbliższych dniach zakończy prace związane z elewacją oraz montażem stolarki drzwiowej i okiennej. Dobiegają końca prace przy budowie sieci zewnętrznych, ogrodzenia oraz nawierzchni z kostki betonowej. Trwają prace na instalacjach technologicznych oraz teletechnicznych z jednoczesnymi przeglądami inspektorskimi instalacji wodociągowych, klimatyzacji, wentylacji oraz instalacji cieplnej – precyzuje.

Warto wspomnieć, że o definitywnym końcu prac przy remoncie „Stoczniowca” będzie można powiedzieć w kwietniu 2016, kiedy to zaplanowane jest uzyskanie certyfikatu Fifa star 2. Czy wykonawcom uda się dotrzymać terminu prac? Trzymamy kciuki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU