REKLAMA

Srebro Pucharu Świata dla płockiego kickboxera

REKLAMA

UKS „Sanda” Płock zaliczyła bardzo dobre występy na wrześniowych zawodach. Zawodnicy klubu wywalczyli srebro Pucharu Świata oraz srebro i dwa brązy na Mistrzostwach Polski.

Od 17 do 19 września odbywały się w Kartuzach Mistrzostwa Polski kickboxingu w formule kick light oraz Puchar Świata na Węgrzech w formule Full contact. Na obydwu imprezach nie zabrakło zawodników UKS „Sanda” Płock.

Puchar Świata na Węgrzech

Mateusz Dymek po trzech ładnych walkach zdobył srebro Pucharu Świata. W ćwierćfinale zawodnik pokonał Delića Selmira z Bośni i Hercegowiny. W walce o srebrny medal płocki kickboxer wygrał z kolegą z kadry Mateuszem Białeckim.

Niestety, przeciwnik z finału zawodów okazał się lepiej przygotowany od Mateusza Dymka. Utemissov Azamat z Kazachstanu pokonał Polaka i zdobył złoto. Zawodnik UKS „Sanda” Płock w rezultacie zakończył rywalizację w Pucharze Świata ze srebrnym medalem.

fot. materiały prasowe

Mistrzostwa Polski

W Mistrzostwach Polski w Kartuzach płocczanie wywalczyli trzy medale, dwa brązowe i jeden srebrny.

Pierwszym przeciwnikiem Michała Olszewskiego, startującego w kategorii -69 kg był Szymon Akman z Knockout Fight Club – Gdańsk. Walkę przed czasem przez przewagę techniczną wygrał płocczanin. W drugiej walce kickboxer wygrał 3-0 na punkty z Piotrem Kalinowskim (MKS Wicher Kobyłka).Niestety, ze względu na kontuzję półfinał Michał Olszewski musiał oddać przeciwnikowi Grzegorzowi Błotnickiemu z A&W Team Obrowo. Rywal płocczanina ostatecznie został Mistrzem Polski. Zawodnik UKS „Sanda” Płock zakończył rywalizację z brązowym medalem.

W najcięższej kategorii +94 brązowy medal wywalczył Kamil Łukaszewski. W ćwierćfinale zawodnik wygrał na punkty z Szymonem Kańskim (Champion Gdańsk).

Następna walka okazała się jednak bardzo trudna. Płocczanin stanął naprzeciwko doświadczonego kickboxera Rafała Gąszczaka z Akademii Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra. Z tego pojedynku to przeciwnik zawodnika UKS „Sanda” Płock wyszedł zwycięsko i Kamil Łukaszewski musiał zadowolić się brązowym medalem.

Srebrny medal w kategorii -57 kg wywalczył z kolei Jakub Gil. Zawodnik w finale musiał ustąpić bardziej doświadczonemu Przemysławowi Kaliszowi z SKF Boksing Zielona Góra.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU