REKLAMA

Srebro dla LKS „Puncher” Płock. Młodzi zawodnicy wykazali się na zawodach Pucharu Polski w taekwondo

REKLAMA
fot. LKS „Puncher” Płock

Młodzi zawodnicy LKS „Puncher” Płock zaprezentowali wysoki poziom na Turnieju w Taekwondo Olimpijskim WT w Toruniu. Oliwier Zubek zdobył srebrny medal, a Kacper Krakowiak zajął piąte miejsce.

Zawodnicy z LKS „Puncher” Płock wzięli udział w zawodach kadetów i juniorów w taekwondo olimpijskim w Toruniu. Był to turniej rangi Puchar Polski P2, który odbywał się w dniach 19-20 listopada br.

PowiązaneTematy

Współzawodnictwo odbywało się w kategoriach wiekowych: kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat i juniorów 15-17 lat. Był to pierwszy turniej tej rangi od czasu wybuchu pandemii zorganizowany poza Warszawą. Współzawodnictwo odbywało się na pięciu matach jednocześnie.

Do turnieju łącznie zgłosiło się 450 uczestników z 66 klubów. Wśród nich byli zawodnicy płockiego LKS „Puncher”. Byli to:

  • Oliwier Zubek kadet kat. wag. -65kg (w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na 2022 r. w kategorii wiekowej Kadetów z roczników 2009, 2010, 2011 numer jeden w Polsce),
  • Kacper Krakowiak kadet +65kg (w rankingu PZTO na 2022 r. w kategorii wiekowej Kadetów z roczników 2009, 2010, 2011 na piątym miejscu w Polsce).

Obaj zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk kyorugi. Kadeci, w celu ograniczenia kontaktu twarzy bezpośrednio z nogą podczas technik nożnych, a więc ich większego bezpieczeństwa, walczyli w kaskach z plastikową osłoną części twarzowej.Na zawodach w Toruniu świetny wynik uzyskał Oliwier Zubek. Zawodnik LKS „Puncher” Płock dopiero w finale uległ Franciszkowi Olszewskiemu z klubu LMKS „SFORA” Chojnów. Młody sportowiec zajął wysokie drugie miejsce i został srebrnym medalistą Pucharu Polski.

Kacper w ćwierćfinale walczył z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem. Pierwsza runda była wyrównana i zawodnik płockiego klubu przegrywał zaledwie jednym punktem w wyniku drobnego błędu. W drugiej rundzie uwidoczniły się jednak braki kondycyjne, wynikające z niezrealizowania pełnej liczby treningów. Ostatecznie młody zawodnik musiał ulec i zajął piąte miejsce.

– Wartym podkreślenia jest fakt, że Kacper to dopiero drugoroczny kadet, a start w tym turnieju był dopiero jego piątym. Dla Oliwiera, startującego w zawodach dopiero od tego roku, to dopiero czwarty turniej w zawodach tej dyscypliny. Płocczanom przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia (pasy w taekwondo). Start w zawodach pozwolił zawodnikom zdobyć kolejne doświadczenia i wciąż oswajać się z atmosferą, jaka panuje podczas startów w zawodach sportowych – zaznacza LKS „Puncher” Płock.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 r.

fot. LKS „Puncher” Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU