Srebrny medal Pucharu Świata dla płocczanina

REKLAMA

Zawodnik klubu Sportowego „Sanda Płock” przywiózł srebrny medal „Pucharu Świata” WAKO w Kickboxingu. W zawodach startowało 2692 zawodników z 38 państw. 

Mateusz Dymek, uczeń Płockiej Jagiellonki trenujący na co dzień w Uczniowskim klubie Sportowym „Sanda Płock” pod okiem trenera Piotra Paśnika przywiózł do Płocka srebrny medal Pucharu Świata WAKO w Kickboxingu. Tym razem w formule kick­light. Zawody rozgrywały się w dniach 18 -­ 21.05 2017 r. w Budapeszcie na Węgrzech.

PowiązaneTematy

Mateusz w rywalizacji o medal pokonał najpierw zawodnika z Macedonii, następnie reprezentanta Czech oraz w półfinale Węgra. W finale tym razem był lepszy reprezentant Włoch. W zawodach łącznie wystartowało 2692 zawodników z 38 Państw. Dla Mateusza był to czwarty tegoroczny start zakończony dużym sukcesem. Na początku roku pewnie wywalczony Puchar Świata WAKO w formule Full Contact ­ Irlandia – Dublin. Następnie po 5 walkach Złoto Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule Kick­Light w Kartuzach oraz zdobycie Mistrzostwa Polski w głównej dla Mateusza formule w Full contact w Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie przed Mateuszem okres przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów w Kickboxingu WAKO, które odbędą się na początku września w Macedonii.

Gratulujemy osiągnięć!