REKLAMA

Srebrny medal płocczanina na Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim WT

REKLAMA

Zawodnik LKS „Puncher” Płock Piotr Maślanka wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Masters w Taekwondo Olimpijskim WT.

14 i 15 grudnia w Warszawie odbywał się Puchar Polski Seniorów i I Mistrzostwa Polski Masters w Taekwondo Olimpijskim WT. W turnieju uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki reprezentujący 22 kluby z całej Polski. Reprezentantem naszego miasta był jeden zawodnik Płockiego klubu LKS „Puncher”, Piotr Maślanka.

PowiązaneTematy

Płocczanin rywalizował w Mistrzostwach Polski w konkurencji walk pełno kontaktowych kyorugi w kategorii wagowej +80 kg. Piotr Maślanka musiał zmierzyć się z przeciwnikami bardziej doświadczonymi w tej dyscyplinie. Mimo takiego wyzwania, nasz zawodnik umacniał się z rundy na rundę i z walki na walkę zdobywał coraz więcej punktów.

W półfinale zawodnik płockiego klubu walczył z Robertem Wojciechowskim z klubu KS „Czarne Lwy” Raszyn i wygrał z dużą przewagą 11:2. W walce finałowej Piotr Maślanka spotkał się z Damianem Sadowskim z klubu „Kuk-Son” Pawłowice, bardzo doświadczonym przeciwnikiem (stopień 4 dan).

Zawodnik LKS „Puncher” Płock po pierwszej rundzie przegrywał 0:7, jednak po trzech rundach walka zakończyła się remisem 9:9. Zarządzono więc dogrywkę do pierwszego punktowanego trafienia tzw. „gold point”. Tym razem szczęście dopisało przeciwnikowi płocczanina.Piotr Maślanka zajął więc ostatecznie II miejsce, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Tym samym do zdobytych w 2018 roku: srebrnego medalu Pucharu Polski Seniorów i brązowego krążka Mistrzostw Polski Seniorów, tym razem dołożył srebro Mistrzostw Polski Masters.

Wartym podkreślenia jest fakt, że jest to pierwszy w historii Płocka medal Mistrzostw Polski Masters w taekwondo olimpijskim. W klubie LKS „Puncher” Płock sekcja taekwondo olimpijskiego działa od czterech lat.

Do tej pory klub osiągnął sukcesach w zawodach rangi Pucharu Polski w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów oraz medalach zdobytych w zawodach rangi Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych młodzików, młodzieżowców i seniorów. Teraz do osiągnięć LKS Puncher dołączył medal Mistrzostw Polski Masters.

fot. materiały prasoweREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    Niesamowity człowiek z Piotrka

  2. Wujek says:

    Rewelacja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: