Srebrny medal Anny Rutkowskiej na Warsaw Judo Open

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

26 i 27 września na Hali Torwar w Warszawie, już po raz siedemnasty odbył się Międzynarodowy Puchar Polski. Zawody te okazały się szczególnie udane dla Anny Rutkowskiej, zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Sakura Judo Płock, która zajęła drugie miejsce w kategorii wagowej +70.

Na matach wrześniowych zawodów rywalizowali reprezentanci Brazylii oraz 24 europejskich krajów. Zawody dziewcząt i chłopców odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: U15, U17, U20, które zostały odpowiednio podzielone na kategorie wagowe – łącznie rywalizowano w pięćdziesięciu dwóch takich kategoriach. W sumie, w Międzynarodowym Pucharze Polski wystartowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek, wśród których nie zabrakło również przedstawicieli naszego miasta.

Fot. Materiały prasowe

Najlepiej z płocczan występ na Warsaw Judo Open będzie wspominała Anna Rutkowska, uczennica ZST 70 w Płocku, która sięgnęła po srebrny medal w kategorii U17W+70.

Co prawda, w rundzie eliminacyjnej Anna miała wolny los, który sprawił, że bez walki przeszła do ćwierćfinału, ale już w walce o półfinał, po zaledwie 25 sekundach awansowała dalej, pokonując reprezentantkę Estonii, Annikę Karilaid.

W następnej walce płocka zawodniczka uporała się z Niemką Carą Kroger, którą na 15 sekund przed końcem pokonała, wykonując efektowny rzut ippon [ippon − termin używany w japońskich sportach i sztukach walki, oznacza decyzję sędziowską o zakończeniu walki przed czasem i ogłoszeniu zwycięstwa jednego z zawodników, w wyniku uzyskania pełnego punktu. Jest stosowany m.in. w judo, jujitsu, karate czy aikido – przyp. red].

Wreszcie, w decydującym starciu Anna Rutkowska zmierzyła się z Aleksandrą Gaj z UKS 15 Krosno. Jednak już po minucie tego wyrównanego pojedynku, płocczanka doznała kontuzji karku, przez co przegrała walkę o złoty medal.

Oprócz Anny Rutkowskiej, podczas Warsaw Judo Open wystąpił także kolejny reprezentant UKS Sakura Judo Płock, Kacper Korzeniewski z III LO.

Kacper w walce eliminacyjnej kategorii U17M-55, wygrał z reprezentantem Ukrainy, Pavlo Biloganem, by później w kolejnym pojedynku przegrać z Białorusinem, Aliakseiem Kapyshem.

Jak podkreśla trener Krzysztof Masztakowski, płockie judo na medal z Warsaw Judo Open czekało 3 lata. Ostatnim przedstawicielem naszego miasta, który przywiózł z tej imprezy medal była Martyna Maślanka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Eljot Płock, która w 2012 roku również wywalczyła srebro.

Więcej szczegółowych informacji na temat warszawskich zawodów znajdziecie TUTAJ.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji