REKLAMA

Sprzedaż części lotniska. Będzie praca?

REKLAMA

Przetarg na kupno nieco ponad 19 ha terenu wydzielonego z lotniska użytkowanego przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wygrało CNH Industrial Polska sp. z o.o. z siedzibą w Płocku. W czwartek, 16 lipca, prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski oraz przedstawiciele firmy podpisali akt notarialny kupna tego gruntu.

Nabywca zapłacił za nieruchomość 8,101 mln zł netto. Środki te wpłynęły już na konto Urzędu Miasta Płocka. Obowiązujące warunki zabudowy dopuszczają w tym miejscu możliwość postawienia hali produkcyjno-magazynowo-montażowej i prowadzenie produkcji przemysłowej.

Fot: UM Płock
Fot: UM Płock

Spółka zamierza, oprócz zbudowania hali produkcyjnej, rozszerzyć obszar składowania gotowych produktów, wybudować centrum wizytacyjne z obszarem testów dla klientów, a także miejsce dla testów inżynieryjnych. Zadeklarowano również wzrost zatrudnienia w stosunku do 2014 roku do 350 osób (obecnie firma ma ponad 1,2 tys. pracowników) w zależności od sytuacji rynkowej.

PowiązaneTematy

– Kiedy przyjechałem do Płocka w 2001 roku fabryka zaczynała dopiero działać, ale przez lata stopniowo rozwijała się. Rozwój ten w pewnym momencie zatrzymał się z powodu braku miejsca. Zrealizowanie tej transakcji kupna sąsiadującego z nami terenu otwiera nowe możliwości dalszego rozwoju zakładu – zapewnił dyrektor produkcji i członek zarządu CNH Industrial Polska Werner Ballieu.– Dziękuję za dobrą współpracę, która trwa już od wielu lat – dodał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Dzięki niej i fabryka, i miasto się rozwijają. Zadeklarowałem, że jeśli pojawi się taka szansa na umożliwienie rozwoju CNH Industrial Polska to zrobię wszystko, by ją wykorzystać – mówił prezydent.

Przypomnijmy, że historia firmy zaczęła się w 1992 roku, kiedy na majątku Fabryki Maszyn Żniwnych powstała spółka Bizon. W 1998 roku kupił ją New Holland i od tego momentu jest ona częścią koncernu CNH, nadal produkując maszyny rolnicze. Zakład w Płocku zajmuje obecnie obszar 24 hektarów.