Sprawa Żyznej w “Sprawie dla reportera”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Elżbieta Jaworowicz przyjechała do Płocka na prośbę mieszkańców bloków przy ulicy Żyznej, o których problemie wielokrotnie pisaliśmy. Gazeta “PetroNews” z tym tematem na pierwszej stronie stała się zresztą mimowolnym bohaterem tego programu.

Program zrealizowany był jeszcze przed podpisaniem porozumienia między prezydentem a firmą INBUD Stefan Karczewski. Przypomnijmy, że zgodnie z tym porozumieniem to miasto wybuduje drogę dojazdową do bloków przy ul. Żyznej w Płocku, natomiast później będzie domagało się na drodze sądowej zwrotu kosztów od dewelopera.

Problem mieszkańców Żyznej trwa. “INBUD zawiesił wniosek”

Niemniej, nadal problemem pozostają cofnięte lub unieważnione pozwolenia na budowę. Jak ustalono w trakcie kwietniowej komisji inwestycji Rady Miasta Płocka, ruch należy teraz do Stefana Karczewskiego, który musi wystąpić do ministra o odstępstwo, tak, aby nie było konieczne wybudowanie windy również na ostatniej kondygnacji. Dopiero wówczas miasto może wydać pozwolenie na budowę zgodnie z prawem.

W programie Elżbiety Jaworowicz, który został wyemitowany 26 kwietnia, to jednak deweloper przekonywał, iż jest ofiarą nagonki urzędniczej i “niszczenia go w mocy prawa”. Autorka “Sprawy dla reportera” w trakcie nagrania przedstawiła m.in. artykuł, który opublikowaliśmy w tej sprawie w numerze 5/2018 gazety PetroNews z 8 marca br.

Program obejrzycie, klikając na LINK.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Z podobna sytuacja borykaja sie mieszkancy domu przy ulicy gosciniec 48 takze w Plocku. Nieuczciwy deweloper smieje sie w oczy wlascicielom lokali , ktorych podstepnie oszukal. Ludziom grozi eksmisja…sa zalamani…

    • Tylko tutaj nikt sie nie śmieje ludziom w twarz…developer robi wszystko żeby doprowadzić do happy end’u, a nie uciekł gdzieś zostawiając mieszkańców samych. Prezydent miasta Płock powinien się w końcu opamiętać i pomyśleć o ludziach a nie o sobie. A droge to miasto ma w obowiązku wybudować (bo droga jest publiczna) a nie kręcić i przedłużać totalnie bez sensu.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji