REKLAMA

Spotkanie z reżyserami filmu „Ania” i ciekawe premiery w NK Przedwiośnie [REPERTUAR]

REKLAMA

W najbliższym czasie w NK Przedwiośnie będzie można wziąć udział w specjalnym seansie połączonym ze spotkaniem z reżyserami filmu „Ania”. Ciekawymi propozycjami w repertuarze kina są między innymi „Apokawixa”, „Miłość na pierwszą stronę” i „Serce dębu”.

Apokawixa

Od 7 października NK Przedwiośnie zaprasza premierowo na film „Apokawixa”.

PowiązaneTematy

„Apokawixa” – historia grupy maturzystów, którzy, zmęczeni kolejnymi lockdownami, postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombi. Bohaterowie muszą walczyć o życie.

REŻYSERIA: Xawery Żuławski
OBSADA: Tomasz Kot, Sebastian Fabijanski, Cezary Pazura

Ania

Od piątku kino zaprasza na premierę filmu dokumentalnego „Ania” z udziałem między innymi Jarosława Bieniuka, Szymona Bieniuka, Oliwii Bieniuk, Lidii Bieniuk, Szymon Bobrowskiego, Jacka Bromskiego, Kasii Bujakiewicz, Anny Dereszowskiej i innych.

Twórcami są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy zrealizowali wyjątkowe dokumenty o największych polskich gwiazdach estrady – „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”.

„Ania” – inspirująca historia Anny Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie znanej m.in. z roli „Marylki” z serialu „Złotopolscy” oraz filmów „Ciemna strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”. Ania – mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka spełniona w każdej z tych ról. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, sama opowie, czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku. Pełnometrażowy film dokumentalny „ANIA” prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych.

REŻYSERIA: Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski

Portret Kobiety – Ania

We wtorek o godz. 18:00 NK Przedwiośnie zaprasza na pokaz z cyklu „Portret Kobiety” gdzie zaprezentuje film „Ania” o inspirującej historii Anny Przybylskiej. W rozmowie po seansie udział wezmą reżyserzy filmu: Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski. Bilety w cenie 15 zł.

Miłość na pierwszą stronę

Kolejna premierowa propozycja to „Miłość na pierwszą stronę” – film Marii Sadowskiej, reżyserki między innymi takich filmów, jak „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Dziewczyny z Dubaju”. W głównych rolach zobaczymy Olgę Bołądź oraz Piotra Stramowskiego.

„Miłość na pierwszą stronę” – Ona jest zwykłą dziewczyną z sąsiedztwa, on najlepszą partią Rzeczpospolitej. Podobno przeciwieństwa się przyciągają, ale miłość bywa nieprzewidywalna. Szczególnie, gdy zanadto interesują się nią inne osoby. „Miłość na pierwszą stronę” to historia Niny (Olga Bołądź) – współczesnego Kopciuszka i Roberta (Piotr Stramowski) – syna pary prezydenckiej. Ona jest w trakcie życiowej przemiany i przebojowo stawia pierwsze kroki w zawodzie paparazzi. On też chce żyć na własnych zasadach i uwolnić się od blasku fleszy, co może okazać się trudniejsze, niż przypuszcza. Między bohaterami zaiskrzy jedynie ulotna „miłość na pierwszą stronę” czy wielkie uczucie na całe życie?

REŻYSERIA: Maria Sadowska
OBSADA: Olga Bołądź, Piotr Stramowski, Magdalena Schejbal, Rafał Zawierucha

Serce Dębu

Wśród premier znajdzie się również „Serce Dębu”. Laurent Charbonnier i Michel Seydoux spędzili rok filmując „Serce dębu”. To spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

„Serce Dębu” – Dawno, dawno temu był sobie liczący dwieście dziesięć lat dąb, który był filarem swojego królestwa… Ten widowiskowy film przygodowy ma niezwykłą obsadę: wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, od korzeni aż po gałęzie, czerpiąc z niego pożywienie, schronienie i ochronę. Poetycka oda do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.REŻYSERIA: Laurent Charbonnier, Michel Seydoux

Diana. The Princess

W repertuarze NK Przedwiośnie znajduje się również „Diana. The Princess” (napisy). Najnowszy film nagrodzonych Oscarami twórców dokumentalnych hitów „Sugar Man” i „Człowiek na linie – Man on Wire”. Poruszająca, pełna emocji i wzruszeń, wyłaniająca się z mozaiki materiałów pozbawionych skrupułów paparazzich, opowieść o Dianie, kobiecie, której życie śledził cały świat.

„Diana. The Princess” – W 1981 roku, w dniu ślubu z księciem Karolem, Diana Spencer przykuwa oczy całego świata. Od tej chwili każdy ruch przyszłej ikony XX wieku, obserwowany jest przez obiektywy paparazzich, którzy staną się fascynacją i przekleństwem księżnej.

REŻYSERIA: Ed Perkins

Bajkoranki – Mama Mu wraca do domu

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 kino zaprasza na Bajkoranki „Mama Mu wraca do domu” (dubbing). Ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? „Mama Mu wraca do domu” to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi. Po seansie zabawy i animacje poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu. Bilety w cenie 15 zł.

„Mama Mu wraca do domu” – Czy zastanawialiście się kiedyś, ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? Gdzie tak naprawdę jest nasz dom? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w filmie „Mama Mu wraca do domu”, bo uwielbianą przez wszystkich krowę znajdziemy na wielkim ekranie! Film to ekranizacja niezwykle popularnej wśród czytelników i dobrze znanej naszym widzom szwedzkiej serii książek dla dzieci. „Mama Mu wraca do domu” to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni oraz odnajdywaniu swojego miejsca na Ziemi. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na seanse.

Spotkania Filmowe – Pasażerowie nocy

W poniedziałek o godz.18:30 w cyklu Spotkania Filmowe zaprezentujemy film „Pasażerowie nocy” (napisy).

„Pasażerowie nocy” – W noc wyborczą 1981 r. na ulice Paryża wychodzą zwolennicy nowego prezydenta, świętując zwycięstwo. W tym samym czasie Elisabeth po odejściu męża zostaje sama z dwójką nastoletnich dzieci. Znajduje pracę w nocnej audycji radiowej i poznaje tam Talulah, bezdomną nastolatkę, którą zaprasza do swojego domu. Dzięki niej Talulah po raz pierwszy doświadcza rodzinnego ciepła i opieki. Wkrótce dziewczyna znika, lecz jej potrzeba wolności, wpłynie na życie Elisabeth i jej bliskich, którzy nabiorą pewności siebie i podejmą ryzyko, zmieniające bieg ich życia.

REŻYSERIA: Mikhaël Hers OBSADA: Charlotte Gainsbourg, Emmanuelle Béart, Quito Rayon-Richter, Noée Abita

Filmowa Akademia Nauczyciela – Orzeł. Ostatni Patrol

W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie w ramach II edycji Filmowej Akademii Nauczyciela. 13 października o godz. 17:30 kino zaprezentuje film „Orzeł. Ostatni Patrol”. To spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu.

Gościem po seansie będzie Cezary Supeł – pedagog, nauczyciel akademicki, miłośnik i popularyzator historii – autor książki „Płock 1920”, komendant Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Wstęp na seans jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się poprzez stronę internetową Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • Niewidzialna wojna” – Cała prawda o Patryku Vedze, najbardziej kontrowersyjnym reżyserze.;
  • Johnny” – Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.;
  • Mia i ja. Film” – Nastoletnia Mia nigdy nie rozstaje się z magiczną księgą, którą przed laty podarowali jej rodzice. To dzięki niej już nie raz odwiedziła zaczarowaną krainę zwaną Centopią zamieszkałą przez niezwykłe istoty, takie jak jednorożce, wróżki, elfy, a także złe czarownice. Tym razem Mia odkrywa, że jej bransoletka zawiera czarodziejski kamień kryjący w sobie tajemnicę starożytnej przepowiedni. Jeśli proroctwo się spełni, Centopia może zniknąć na zawsze, a wraz z nią przyjaciele dziewczynki. Mia postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż do najodleglejszego zakątka Centopii, gdzie na odludnej wyspie będzie musiała stawić czoła zupełnie nieznanemu, potężnemu wrogowi. Na szczęście u jej boku jak zawsze stać będą wierni towarzysze.;
  • Tedi i szmaragdowa tablica” – Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU